eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Nowe rekordy na Wall Street

Nowe rekordy na Wall Street

2015-05-15 12:50

Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się rekordowo dla indeksu S&P500, a DJIA oraz Nasdaq znajdują się bardzo blisko historycznych szczytów. W Europie trwa kontynuacja wzrostów, co pozwala odrobić straty z początkowych dni tego tygodnia. Nastroje na warszawskim parkiecie w dalszym ciągu pozostają raczej mieszane.

Przeczytaj także: Na Wall Street przecena akcji Twittera

Inwestorzy z Wall Street mają za sobą zdecydowanie szaloną sesję. Pomimo serii raczej negatywnych danych z amerykańskiej gospodarki w ostatnich tygodniach, indeksy trzymały się dosyć wysoko. Jednak wczoraj świetny odczyt ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych dały nieco nadziei inwestorom, że z gospodarką wcale nie jest tak źle. Wnioski spadły o 1 tysiąc w porównaniu do poprzedniego odczytu do poziomu 264 tys. Najważniejsza jednak dla indeksu S&P500 jest kontynuacja spadku 4-tygodniowej średniej dla wniosków. Już od dawna można zauważyć dosyć silną, odwrotną korelację między wspomnianą średnią, a indeksem S&P500. Indeks ten zamknął się wczoraj na nowym historycznym szczycie, wynoszącym 2121,10 punktów. Bardzo blisko historycznych szczytów znajdują się również DJIA oraz Nasdaq. Wszystkie indeksy zaliczyły wczoraj ponad 1% wzrost.

W Europie trwa z kolei kontynuacja wzrostów, które powodują po pierwsze redukcję strat z początku tego tygodnia oraz nadzieję na powrót do rynku wzrostowego po kilku tygodniach przeceny. Na rynku widać również dużą rezystancję jeśli chodzi o rentowności niemieckich 10-latek. Po raz kolejny te nie mogą utrzymać się powyżej 0,70%. Dzisiaj rentowność notuje prawie 10% spadek, co przekłada się na poziomy poniżej 65 punktów bazowych. Na godzinę 11:00, w Europie: DAX: 0,49%, CAC40: 0,49%, FTSE100: 0,37%.

Na polskim parkiecie w dalszym ciągu utrzymują się niepewne nastroje. Początkowo indeks WIG20 ruszył ostro w górę odrabiając tym samym dużą część wczorajszych strat. Aktualnie indeks znajduje się dzisiaj niewiele ponad kreską. Inwestorów nie upewniła dzisiejsza publikacja bardzo dobrych danych o PKB z pierwszego kwartału. Wg wstępnych danych, gospodarka rozwinęła się w tempie 3,5% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej oraz 1,0% w porównaniu do poprzedniego kwartału. Na godzinę 11:00 WIG20 rośnie o 0,16%.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Advertisement

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: