eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Duża zmienność na światowych rynkach finansowych

Duża zmienność na światowych rynkach finansowych

2013-03-19 12:22

Duża zmienność na światowych rynkach finansowych

EUR/USD © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Decyzja podjęta w sobotę, dotycząca opodatkowaniu depozytów znajdujących się w cypryjskich bankach, przyniosła w dniu wczorajszym sporą zmienność. EUR/USD otworzył się luką wielkości 121 pipsów.

Przeczytaj także: Wzrost wahań na rynku walutowym

Luka widoczna była także na wielu innych parach walutowych oraz na indeksach giełdowych, które w poniedziałek rano zareagowały wyraźną przeceną (S&P500 otworzył się 10 punktową luką spadkową). W drugiej części sesji, widać było wyraźne odreagowanie. Głównej parze walutowej brakowało tylko 4 pipsów do domknięcia okna bessy, z kolei większości giełd udało się ją domnkąć. Zamknięcia sesji indeksów zagranicznych na koniec sesji było minimalne. W naszej opinii, decyzja w sprawie Cypru ma tylko krótkoterminowe przełożenie na rynki finansowe i została już zdyskontowana w dniu wczorajszym. Nie spodziewamy się, aby zapoczątkowany wczoraj ruch spadkowy przerodził się w krótkookresową (czy też dłuższą) korektę. Wczoraj jak i dzisiaj testowane są poziomy wsparcia na wielu instrumentach finansowych. Mogą one być dobrą okazją do zajęcia długiej pozycji.

W dniu dzisiejszym brak jest danych makroekonomicznych, które mogłyby w istotny sposób wpłynąć na zachowanie rynków. Warto jednak zwrócić uwagę na 'rozpoczęte budowy domów w USA' o godzinie 13:30. Pół godziny później, inflacja PPI M/M i R/R w Polsce.

EUR/USD otworzył się w dniu wczorajszym luką spadkową wielkości 121 pipsów. Po wysokiej zmienności w trakcie sesji, na zamknięciu obserwowaliśmy świecę doji, która sygnalizuje niepewność wśród inwestorów. W szerszej perspektywie, trend jest spadkowy. Spodziewamy się jego kontynuacji. Najbliższy opór zlokalizowany jest na poziomie 1,3007 i wynika z linii tenkan sen.

fot. mat. prasowe

EUR/USD

Wykres kursu EUR/USD


USD/PLN ustanowił w dniu wczorajszym nowy szczyt na poziomie 3,2232 (w ruchu zapoczatkowanym 4 lutego). Trend jest wzrostowy, choć impet ruchu jest stosunkowo niewielki. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 3,1858 i wynika z linii tenknan sen.

AUD/USD również w dniu wczorajszym otworzył się luką spadkową, która w drugiej części sesji została domknięta. Obecnie na wykresie 4-godzinnym testowane jest wsparcie wynikające z linii tenkan sen na poziomie 1,0376. Może to być dobra okazja do zajęcia długiej pozycji. Trend jest wzrostowy w średnim terminie.

fot. mat. prasowe

AUD/USD

Wykres kursu AUD/USD


Analogiczna sytuacja na USD/JPY, który wczoraj na otwarciu zanotował lukę spadkową wielkości 133 pipsów, jednak w drugiej części sesji została ona domknięta. Dziś rano para walutowa kontynuuje wzrosty. Spodziewamy się ich dalszej kontynuacji oraz ustanowienia nowego szczytu w krótkim terminie tj. powyżej 96,70.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

oprac. : Kamil Oziemczuk / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: