eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Deutsche Bank obniża marże kredytów mieszkaniowych

Deutsche Bank obniża marże kredytów mieszkaniowych

2010-11-29 00:05

Deutsche Bank PBC obniża marże dla kredytów mieszkaniowych w PLN. Tym samym, w zależności od wysokości LTV, zaczynają się one na poziomie już od 1%. Obniżką zostały objęte wszystkie rodzaje kredytów mieszkaniowych, w tym m.in. finansowanie w ramach programu "Rodzina na Swoim".

Przeczytaj także: Tańsze kredyty hipoteczne w Citi Handlowy

„Obniżając marże do poziomu nawet 1% uatrakcyjniamy dodatkowo naszą ofertę kredytów złotowych. Zmodyfikowane stawki obowiązują zarówno w ramach standardowego kredytu mieszkaniowego, „Nowej Hipoteki w PLN” oraz programu dopłat rządowych „Rodzina na Swoim”, mówi Agnieszka Pilarek, Departament Bankowości Hipotecznej Deutsche Bank PBC. „Stanowią one także poziom bazowy dla trwającej do końca 2010 roku promocji polegającej na zwolnieniu z prowizji z tytułu udzielenia kredytu w przypadku oferty standardowej i „Nowej Hipoteki”.

Ostateczny poziom marż uzależniony jest od wysokości LTV oraz zakresu korzystania z produktów Banku, takich jak konto osobiste czy karta kredytowa.

„Rodzina na swoim” w Deutsche Bank PBC
  • waluta kredytu: PLN;
  • wysokość kredytu – do 100% wartości nieruchomości przy ubezpieczeniu brakującego wkładu własnego;
  • oprocentowanie: stawka bazowa plus marża Banku;
  • marża: stawki analogiczne do standardowej oferty kredytu mieszkaniowego w PLN, możliwość dalszych obniżek przy skorzystaniu również z innych produktów Banku - konta osobistego czy karty kredytowej;
  • prowizja za udzielenie kredytu: 2%;
  • pozostałe opłaty i prowizje: analogiczne do standardowej oferty kredytu mieszkaniowego w PLN;
  • sposób spłaty: miesięczne, równe raty kapitałowo – odsetkowe lub raty malejące;
  • zasady oceny zdolności kredytowej oraz zabezpieczenia: analogiczne do standardowej oferty kredytu mieszkaniowego w PLN.

Zgodnie z Ustawą o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania, z kredytu w ramach programu dopłat rządowych „Rodzina na swoim” mogą skorzystać małżeństwa oraz osoby samotnie wychowujące co najmniej jedno dziecko, przy czym nie mogą być one stroną innego kredytu preferencyjnego. Istnieje również możliwość przystąpienia do kredytu z osobą spokrewnioną, np. rodzicami, rodzeństwem czy teściami w przypadku, gdy wnioskujący o finansowanie nie posiadają wystarczającej zdolności kredytowej.

Aby skorzystać z dopłaty w ramach programu „Rodzina na swoim”, osoby ubiegające się o finansowanie nie mogą posiadać - w dniu zawarcia umowy kredytu - prawa własności do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym (prawo własności lub współwłasności, prawo spółdzielcze własnościowe lub spółdzielcze lokatorskie), jak również być najemcą lokalu mieszkalnego. Jednakże w określonych sytuacjach Ustawa dopuszcza wyjątki od tych zasad.

Kredyt może zostać przeznaczony na zakup nieruchomości lub spółdzielczego własnościowego prawa do mieszkania czy domu, a także budowę lub przebudowę budynku mieszkalnego. Przy czym powierzchnia użytkowa kredytowanego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego nie może przekraczać odpowiednio 75 m2 i 140 m2. Cena zakupu czy koszt budowy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, nie może być wyższa niż kwota stanowiąca iloczyn powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego i średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych.

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: