eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Najlepsze lokaty i konta antybelkowe

Najlepsze lokaty i konta antybelkowe

2010-07-22 11:07

Najlepsze lokaty i konta antybelkowe

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Oszczędzanie z pominięciem podatku Belki to już codzienność. Produkty antypodatkowe wprowadzane są kolejno do ofert coraz większej liczby banków. Mimo, że oferują nieco niższe oprocentowanie niż standardowe depozyty, przynoszą inwestorom realnie wyższe zyski. Comperia.pl sprawdziła, gdzie aktualnie można znaleźć najkorzystniejsze „antybelki” i zarobić na czysto nawet ponad 6,5 proc. rocznie.

Przeczytaj także: Polacy wybierają konta oszczędnościowe

Moda na niepłacenie podatku

Choć z pozoru wydaję się to niemożliwe, zarabianie na posiadanych oszczędnościach bez konieczności płacenia podatku od zysków jest legalne! Wszystko dzięki produktom antypodatkowym, które wyrastają w ofertach banków jak grzyby po deszczu. W poniedziałek, 19 lipca br., do stawki dołączył Lukas Bank, który zaproponował swoim klientom Lokatę Poranną z dzienną kapitalizacją. Wprawdzie Lukas już wcześniej posiadał antypodatkową polisolokatę Antidotum PRO, jednak lokaty w formie ubezpieczenia odeszły w zapomnienie. Teraz w modzie jest dzienna kapitalizacja bez polisy. Kto nie umożliwia klientom oszczędzania z codziennym naliczaniem odsetek jest nieinnowacyjny i naraża wizerunek na uszczerbek. Jak to zwykle bywa, w gronie „spóźnialskich” znajdują się dwie największe instytucje bankowe w Polsce, PKO BP i Pekao, które ze względu na szeroką klientelę nigdy nie powalały na kolana swoją ofertą depozytową. Konkurencja jednak powinna zrobić swoje i już za jakiś czas wszystkie banki prawdopodobnie będą chwalić się lokatami antypodatkowymi, prognozuje Comperia.pl. Oby tylko ci ostatni zdążyli, zanim nasi ustawodawcy postanowią w jakiś sposób zabrać nam magiczne narzędzie do omijania podatku…

Lokaty z codzienną kapitalizacją
To one aktualnie cieszą się największą popularnością. Dzięki lokowaniu niewielkich kwot (maksymalnie do ok. 15-20 tys. zł) i codziennym naliczaniu odsetek, przy każdorazowej kapitalizacji podatek jest mniejszy od 50 gr i zaokrąglany tym samym do zera. Aby założyć taką lokatę w większości przypadków trzeba posiadać minimum kilka tysięcy złotych – próg wejścia może sięgać nawet 5 tys. zł. Są jednak takie, które może założyć klient z kapitałem już od 500 zł. Lokaty mogą być zakładane na 1 dzień i codziennie automatycznie odnawiane lub na z góry określony okres np. 6 czy 12 miesięcy. Założenie lokaty długoterminowej może być problematyczne, gdyż wcześniejsze zerwanie będzie grozić częściową lub całkowitą utratą odsetek. Z drugiej jednak strony lokata długoterminowa daje gwarancję oprocentowania na konkretny okres, zaś oprocentowanie lokaty codziennej może zmieniać się… codziennie.

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: