eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Ubezpieczenie na kolonie dla dziecka - czy szkolne NNW wystarczy?

Ubezpieczenie na kolonie dla dziecka - czy szkolne NNW wystarczy?

2021-07-01 00:35

Ubezpieczenie na kolonie dla dziecka - czy szkolne NNW wystarczy?

Czy na wakacje wystarczy szkolne ubezpieczenie NNW? © pixabay.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Rozpoczęły się wakacje, a dzieci wyjadą na wyczekane kolonie i obozy. Aby ten beztroski czas był naprawdę beztroski, warto zaopatrzyć je w ubezpieczenie. Czy na wakacyjny wyjazd wystarczy szkolne ubezpieczenie NNW? A może jest potrzebne dodatkowe ubezpieczenie turystyczne? Oto porady ekspertów porównywarki Ubea.pl.

Przeczytaj także: Ubezpieczenie szkolne na wakacje. Czy to wystarczy?

Szkolna polisa NNW? Sumy ubezpieczeń są problemem


Analiza ogólnych warunków NNW dla dzieci przeprowadzona przez Ubea.pl pokazuje, że większość takich polis zapewnia całoroczną ochronę (a zatem również w drodze do i ze szkoły czy w trakcie kolonii). Takie ubezpieczenia często posiadają nawet zasięg globalny.
Problemem szkolnych polis NNW nie jest więc sam zakres ochrony, lecz limit wypłat - podkreśla Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki Ubea.pl.

Za przykład może posłużyć NNW dla dziecka z sumą na poziomie 15 000 zł. W przypadku zwichnięcia stawu kolanowego wycenionego na 5% sumy świadczenie wyniesie tylko 750 zł. Takie odszkodowanie może zawieść wielu rodziców, którzy wcześniej nie sprawdzili warunków zawieranej polisy.

fot. mat. prasowe

Porównanie czasowego i terytorialnego zakresu ochrony szkolnych polis NNW

Problemem szkolnych polis NNW nie jest sam zakres ochrony, lecz limit wypłat.


Jakie ubezpieczenie dla dziecka dokupić?


Niskie świadczenia ze szkolnych NNW sprawiają, że wielu rodziców szuka alternatywy. Niektórzy decydują się na zakup indywidualnego ubezpieczenia NNW z wyższą sumą. Warto pamiętać, że wypłaty świadczeń za szkody osobowe kumulują się bez ograniczeń.
Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby dziecko miało dwie polisy NNW: grupową szkolną oraz indywidualną - podkreśla Paweł Kuczyński z Ubea.pl. - W razie wypadku otrzyma wtedy dwa świadczenia.

Na sam wyjazd na kolonie warto natomiast dokupić standardowe ubezpieczenie turystyczne. Taką polisę można prosto i szybko zakupić przez Internet. Oczywiście, mimo że ubezpieczonym będzie dziecko, ubezpieczającym (czyli osobą zawierającą umowę) musi być rodzic lub inny opiekun prawny.

Wybierając ubezpieczenie podróżne dla dziecka, zwróć uwagę na:
  • zakres ochrony,
  • sumy ubezpieczenia,
  • wyłączenia odpowiedzialności.

Wyjazd na kolonie to świetna lekcja samodzielności dla dziecka. Aby jednak w razie wypadku nie stresować się tym, skąd weźmie się potrzebne pieniądze, warto wcześniej zadbać o odpowiednią ochronę. To także będzie lekcja dla dziecka, tym razem finansowej odpowiedzialności.

Przeczytaj także: 80% uczniów wykupuje NNW 80% uczniów wykupuje NNW

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: