eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Liczysz na tanie wakacje pod namiotem? Koszty mogą cię zaskoczyć

Liczysz na tanie wakacje pod namiotem? Koszty mogą cię zaskoczyć

2020-06-03 13:00

Liczysz na tanie wakacje pod namiotem? Koszty mogą cię zaskoczyć

Wakacje pod namiotem © fot. mat. prasowe

Przyjęło się sądzić, że wakacje pod namiotem to opcja przeznaczona szczególnie dla takich, którzy planują urlop w wersji ekonomicznej. I rzeczywiście tak może być, pod warunkiem jednak, że dysponujemy koniecznym ekwipunkiem kempingowym. Jeśli dopiero zamierzamy go zakupić, czeka nas niemały wydatek, który wakacyjne oszczędności może postawić pod znakiem zapytania. Na jakie koszty należy się przygotować? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali eksperci hapipożyczek.

Przeczytaj także: Jakie środki płatnicze na zagraniczne wakacje?

Tanie wakacje pod namiotem - czy na pewno?


Tanie wakacje pod namiotem są faktycznie tanie, jeżeli spojrzeć wyłącznie na koszty jakie generują opłaty za nocleg. Jeżeli jednak mamy zamiar biwakować, a nie posiadamy koniecznego do tego sprzętu, to wówczas musimy się liczyć, że urlop będzie kosztował nas więcej. Z drugiej jednak strony zaopatrzymy się w ekwipunek, który najprawdopodobniej służyć nam będzie latami.

Ile kosztuje namiot?


Podstawą kempingowego ekwipunku jest namiot. To, ile za niego zapłacimy, uzależnione jest przede wszystkim od jego rozmiarów oraz jakości. W supermarkecie sportowym za najprostszy - ale zapewniający w miarę komfortowy nocleg - namiot dla pary zapłacimy od 100 do 200 zł. Na zakup bardziej skomplikowanego modelu, gwarantującego troszkę więcej miejsca i lepszą ochronę przed kaprysami pogody, przeznaczymy ok. 300 zł. Jeśli jednak udamy się do specjalistycznego sklepu turystycznego po namiot znanej marki, to na rachunku zobaczmy już sumę od 400 do 550 zł. Oczywiście mówimy tu raczej o prostych modelach turystycznych, a nie ekspedycyjnych namiotach przeznaczonych do podboju górskich szczytów.

Ze znacznie większymi kosztami musimy się liczyć w przypadku namiotu dla 4-osobowej rodziny. Na jego zakup w supermarkecie sportowym przeznaczymy najmniej 400-500 zł. W profesjonalnym sklepie turystycznym za komfortowy model zapłacimy od 900 do 1500 zł. Wraz ze wzrostem ceny rośnie jednak powierzchnia, wysokość, komfort i dodawane są różne udogodnienia, które umilą i ułatwią wspólne życie na małej przestrzeni.

Komfortowy sen i wypoczynek


Skoro zadbaliśmy o dach nad głową, to musimy również zatroszczyć się o wygodne miejsce do spania. Najprostszą karimatę kupimy za ok. 20 zł. Z kolei zapewniająca troszkę więcej komfortu prosta mata samopompująca to wydatek rzędu od 100 do 200 zł. Śpiwór z wypełnieniem syntetycznym, przeznaczony do spania w temperaturach ok 8-10 stopni Celsjusza kosztuje ok. 100-200 zł, choć oczywiście znajdziemy na rynku również bardzo proste modele w cenie ok. 60-70 zł

Kemping to jednak nie tylko sen, ale i czas poświęcony na wspólne posiłki na łonie natury, ich przygotowywanie i wszelkie inne czynności wykonywane razem. W związku z tym warto zadbać o sprzęt, który ułatwi nam przeniesienie całego naszego życia do namiotu oraz w jego pobliże. Składany stół z krzesełkami to wydatek ok. 200 zł, pled na którym wszyscy będziemy mogli się położyć to koszt ok. 40 zł, a prosta kuchenka turystyczna to dodatkowe 100-200 zł. Warto też pomyśleć o lodówce turystycznej. Bazowy model możemy nabyć za ok. 100 zł. Dobrym uzupełnieniem całości będzie własne źródło światła, np. lampki na baterie po 30 zł za sztukę, które możemy powiesić lub położyć w namiocie. Przedłużą nam i tak długie już letnie dni oraz uprzyjemnią wieczory w gronie najbliższych.

fot. mat. prasowe

Wakacje pod namiotem

Rozpiętość cenowa dostępnych na rynku namiotów jest dość spora


Podsumowując, za najprostszy zestaw dla pary umożliwiający wypoczynek na kempingu zapłacimy w tańszym wariancie ok. 900 zł, a w droższym ok. 1650. W przypadku 4-osobowej rodziny będzie to wydatek odpowiednio ok. 1350 i aż 3000 zł. Pamiętajmy jednak, że jeżeli o zakupiony sprzęt turystyczny będziemy odpowiednio dbali, to powinien pozwolić nam na komfortowy oraz tanie wakacje pod namiotem przez wiele lat.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

PARTNER DZIAŁU FINANSE:

7% na koncie dla firm. Sprawdź

Advertisement

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: