eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Kredyt dla firmy najczęściej na nieruchomości

Kredyt dla firmy najczęściej na nieruchomości

2019-01-29 11:05

Kredyt dla firmy najczęściej na nieruchomości

Firmy poszukują kredytów głównie na cele lokalowe © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Początek roku to okres, w którym wiele firm formułuje plany rozwojowe i inwestycyjne. W wielu przypadkach do ich realizacji niezbędne będzie zaciągnięcie kredytu. Jakich kredytów poszukują przedsiębiorcy w Polsce? Na co przeznaczają uzyskane w ten sposób środki? Serwis Oferteo.pl przeanalizował pod tym kątem ponad 1400 zapytań ofertowych swoich klientów. Oto jakie wnioski wynikają z tej analizy.

Przeczytaj także: Kredyty dla firm: w jakiej wysokości, na jakie cele?

Kredyt dla firmy przede wszystkim na nieruchomości


Najnowsza edycja badania zrealizowanego przez serwis Oferteo.pl dowodzi, że niemal połowa badanych firm (47%) kredytem chciała sfinansować zakup nieruchomości lub jej budowę. W co czwartym przypadku chodziło o remont lub rozbudowę lokalu, a w 36% sytuacji o sfinansowanie zakupu samochodów.

O kredyt dla firmy najczęściej pytały osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (77% wszystkich zapytań złożonych na łamach Oferteo). 18% zapytań pochodziło od spółek kapitałowych (w tym spółki z o.o. czy akcyjne), a 5% od spółek osobowych (jawne i partnerskie).

fot. mat. prasowe

Kto poszukuje kredytu

Kredytu najczęściej potrzebowały osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą


Kredyt dla firmy: do 50 tysięcy, maksymalnie na 5 lat


Podobnie jak w poprzedniej edycji badania, najczęściej poszukiwana kwota kredytu mieściła się w przedziale od 10 do 50 tysięcy złotych. O taką pożyczkę pytało 38% analizowanych przedsiębiorstw. Warto odnotować lekki wzrost odsetka firm, które poszukiwały kwoty od 100 do 500 tysięcy złotych. W najnowszej edycji badania było to 29%, a przed rokiem – 26%.

Zwiększył się także odsetek tych, którzy chcieliby spłacić kredyt w czasie od 6 do 10 lat – z 29% w 2017 roku do 33% w roku minionym. Wciąż najpopularniejszy pozostaje czas spłaty od 2 do 5 lat – w 2018 roku planowało tak 43% kredytobiorców.

Warto podkreślić, że firmom najczęściej bardzo się spieszy z uzyskaniem środków. Aż 69% deklarowało, że chce z pożyczki skorzystać jak najszybciej, a 16% – w ciągu miesiąca. – Należy pamiętać, że kredyt to zobowiązanie na kilka lat. Pośpiech w podejmowaniu tak ważnej decyzji często może być uzasadniany chęcią jak najszybszego sfinansowania potrzeb firmy, warto jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie porównać oferty od różnych podmiotów, aby nie przegapić tej najkorzystniejszej – podsumowuje Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl.

fot. mat. prasowe

Poszukiwana kwota kredytu

Podobnie jak w poprzedniej edycji badania, najczęściej poszukiwana kwota kredytu mieściła się w przedziale od 10 do 50 tysięcy złotych


Metodologia badań
Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 1400 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w 2018 roku przez podmioty poszukujące kredytu dla firmy.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: