eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Prezent za 100 zł. Taki mamy pomysł na święta

Prezent za 100 zł. Taki mamy pomysł na święta

2015-12-21 10:44

Prezent za 100 zł. Taki mamy pomysł na święta

Prezent © Robert Przybysz - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

O ile obdarowywanie najbliższych gwiazdkowymi podarunkami jest niewątpliwie piękną tradycją, o tyle też jest tradycją dość kosztowną. Żadna inna okazja nie wymaga bowiem od nas kupowania prezentów tak wielu osobom. Polacy wykazują się tu jednak dość dużym rozsądkiem - z analizy przeprowadzonej na zlecenie Grupy Okazje wynika, że na pojedynczy prezent nie chcielibyśmy wydać więcej niż 100 złotych.

Przeczytaj także: 10 najpopularniejszych prezentów gwiazdkowych

Prezentami gwiazdkowymi najczęściej obdarowujemy dzieci, partnerów, rodziców lub opiekunów oraz rodzeń lub opiekunom oraz rodzeństwu. Wielu z nas musi stanąć przed wyzwaniem, jakim jest obdarowanie 3 lub 4 osób, ale spore grono ma większe rodziny, a dodatkowo robi upominki także przyjaciołom. Ci ostatni pod choinką kładą nawet 10 prezentów. Nic więc dziwnego, że nie chcą szaleć - 41% z nich zakłada, że budżet na jeden prezent będzie zamykał się w kwocie od 50 do 100 złotych. Jeżeli zatem zamierzamy obdarować 8 osób, to musimy liczyć się z wydatkiem ok. 600 zł.

Kolejne dwie, najliczniejsze grupy, to ci, którzy na prezenty nie chcą wydać więcej niż 50 złotych oraz bardziej rozrzutni, którzy przeznaczą na nie od 100 do 299 złotych. W każdej z nich znalazło się po 22% respondentów. Trzecia grupa, z budżetem od 300 to 499 złotych to 6% badanych, a czwarta, najhojniejsza to Polacy, którzy na jeden upominek przeznaczą powyżej 500 zł. Ci ostatni jednak to zaledwie 4% badanych.

Łącznie na prezenty wydamy w tym roku od 300 do 499 zł. Taki wydatek czeka 31% respondentów. Nieco mniej, bo od 100 do 299 zł, wyda 28% badanych. Z kolei 17% przeznaczy na wszystkie upominki dla bliskich od 500 do 999 zł.

fot. mat. prasowe

Średnie wydatki na 1 prezent

Największa grupa badanych, na pojedynczy prezent nie chciałaby jednak przeznaczać więcej niż 100 zł.

fot. mat. prasowe

Wartość wszystkich wydatków na prezenty dla najbliższych

Największa grupa osób chce wydać pomiędzy 50 a 299 złotych.


oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: