eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Wybieramy coraz szersze ubezpieczenie mieszkania

Wybieramy coraz szersze ubezpieczenie mieszkania

2015-10-21 13:20

Wybieramy coraz szersze ubezpieczenie mieszkania

Wybieramy coraz szersze ubezpieczenie mieszkania © Andrey Popov - Fotolia.com

Samo ubezpieczenie mieszkania to już za mało - Polacy coraz częściej decydują się na rozszerzenie gwarantowanej nim ochrony. Ubezpieczamy już nie tylko wyposażeniu domów czy też stałe elementy wnętrz, ale też wykupujemy OC w życiu prywatnym oraz rozpinamy ochronny parasol nad budynkami gospodarczymi. Bez wątpienia optymizmem powinien napawać fakt, iż świadomość ubezpieczeniowa Polaków wydaje się wzrastać, co przejawia się chociażby w tym, że coraz częściej dopytujemy agentów o szczegóły ubezpieczenia i staramy się dopasować ochronę do swoich potrzeb.

Przeczytaj także: Czy udział własny w ubezpieczeniu mieszkania ma sens?

Jedne z ostatnich danych wskazują, że w Polsce stoi około 5,5 mln domów jednorodzinnych. Mieszkań jest niemal trzykrotnie więcej. Liczby te, rzecz jasna, ciągle wzrastają, a wraz z nimi rośnie rzesza osób zainteresowanych ubezpieczeniem nieruchomości.
- Z naszych obserwacji wynika, że są to coraz bardziej świadomi klienci, którzy nie tylko chcą uniknąć skutków finansowych w przypadku wystąpienia szkody, ale są również zainteresowani kompleksowymi rozwiązaniami, które będą dostosowane do ich indywidualnych potrzeb – podkreśla Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU S.A.
-

Polisa mieszkaniowa na święty spokój


Z wewnętrznych danych Gothaer wynika, że zdecydowana większość klientów firmy (87%) decyduje się na ubezpieczenie ruchomości domowych w pełnym zakresie. Ponad 80% klientów Gothaer wybiera także ubezpieczenie stałych elementów wnętrz takich jak np. okna i rolety, wbudowane szafy, zabudowa kuchenna, piece, kominki od różnych ryzyk m.in. pożaru, zalania, kradzieży czy dewastacji, Wybranie takiego zakresu ochrony jest uzasadnione, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców przypada ponad 340 kradzieży z włamaniem, którym często towarzyszy dewastacja. Wtedy takie przedmioty jak laptop, sprzęt RTV i AGD, sprzęt turystyczny czy drzwi są objęte ochroną. To znacząco podnosi komfort codziennego funkcjonowania. Zwłaszcza, że polisa obejmuje mienie należące zarówno do osoby wskazanej w polisie, jak i osób, które z nią mieszkają.

Równie popularną częścią kupowanych polis mieszkaniowych w Gothaer jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Taka polisa gwarantuje rekompensatę finansową na pokrycie wydatków związanych z wyrządzeniem komuś szkody. Co istotne, umową można objąć każdego członka rodziny, pomoc domową, a nawet nianię. Z taką polisą przypadkowe zdarzenia życia codziennego jak zalanie mieszkania sąsiada z niższego piętra, wybicie szyby przez dziecko czy potrącenie pieszego podczas jazdy na rowerze umożliwi przeniesienie konsekwencji finansowych na ubezpieczyciela i ochronę budżetu domowego.

Poza najczęściej wybieranymi opcjami, coraz więcej Polaków decyduje się na dodatkowe ubezpieczenia, które stanowią niezastąpioną pomoc w wielu przypadkach, m.in. na ubezpieczenie szyb i elementów szklanych od stłuczenia oraz kosztów wynajmu lokalu zastępczego w przypadku, gdy nasze mieszkanie z jakiegoś powodu nie nadaje się do użytkowania.

fot. Andrey Popov - Fotolia.com

Wybieramy coraz szersze ubezpieczenie mieszkania

Polacy coraz częściej poszerzają polisę mieszkaniową o dodatkowe usługi.


Na co zwrócić uwagę wybierając polisę mieszkaniową?


Wybierając polisę zabezpieczającą nasze mienie należy przede wszystkim zastanowić się, jakie są nasze potrzeby, jakich zdarzeń się obawiamy i na jakim zakresie ubezpieczenia nam zależy. Dokonując przeglądu oferty rynkowej warto też zwrócić uwagę, czy zakład ubezpieczeń oferuje polisę na wszystkie typy nieruchomości czy na przykład wyklucza te budynki, które znajdują się w strefach powodziowych.

Jak podkreślają przedstawiciele Gothaer, polisy mieszkaniowe są jednymi z najtańszych na rynku.
- Biorąc pod uwagę wartość ubezpieczonego mienia, składki roczne są relatywnie niskie i zaczynają się już od ok. 100 zł. W zamian nabywamy nie tylko finansowe zabezpieczenie na wypadek szkód, ale przede wszystkim zaoszczędzamy sobie niepotrzebnych zmartwień i problemów, gdy do trudnej sytuacji rzeczywiście dojdzie – podkreśla Anna Materny z Gothaer TU S.A.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: