eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Ubezpieczenie podróżne - warto wykupić

Ubezpieczenie podróżne - warto wykupić

2012-07-06 09:05

Ubezpieczenie podróżne - warto wykupić

Ubezpieczenie podróżne - warto wykupić © Kurhan - Fotolia.com

Zbliżający się okres wakacyjny to okres wzmożonej pracy dla firm ubezpieczeniowych oraz firm assistance. Według Holiday Barometer 2012, przeprowadzonego przez Europ Assistance i Instytut Ipsos prawie 2/3 Europejczyków deklaruje, że wykupi ubezpieczenie na wakacje.
Co prawda w przypadku Polski wynik ten jest znacznie niższy, jednakże świadomość Polaków z roku na rok rośnie i tym samym coraz więcej rodaków sięga po ubezpieczenie podróżne, chcąc zapewnić sobie i swoim bliskim poczucie bezpieczeństwa i łatwo dostępną pomoc na wypadek nieprzewidzianego zdarzenia lub kłopotów ze zdrowiem podczas pobytu za granicą. Badanie Assistance przeprowadzane corocznie przez Europ Assistance Polska pokazuje, że w 2011 roku ubezpieczenie podróżne posiadało 12% badanych, o 6% więcej niż w roku ubiegłym.

"Cieszymy się, że z roku na rok liczba Polaków decydujących się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej rośnie. Jednak ciągle daleko nam do Europy. Z naszych analiz wynika, że Polacy nie do końca zdają sobie sprawę z kosztów, jakie trzeba ponieść na ewentualne leczenie za granicą. Z drugiej zaś strony nie są świadomi zakresu i przysługujących im świadczeń w ramach polis. W powszechnej świadomości też polisy są drogie i często klienci – nie widząc realnych korzyści z posiadania ochrony – wolą przeznaczyć pieniądze na atrakcje podczas wakacji – wyjaśnia Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy, Europ Assistance Polska.

Warto zatem bliżej przyjrzeć się polisie ubezpieczeniowej by wiedzieć, jakie korzyści płyną z jej posiadania.

Nieszczęśliwy wypadek

Polisa ubezpieczeniowa wraz z assistance podróżnym zapewni natychmiastową pomoc w nagłych wypadkach lub nagłych zachorowaniach. W ramach ochrony, ubezpieczony ma zapewnione pokrycie kosztów wizyty u lekarza, przepisanych leków lub też hospitalizacji. W ramach assistance, ubezpieczeni liczyć mogą na transport do placówki medycznej oraz organizację i pokrycie kosztów powrotu do kraju, także transportem medycznym, jeśli zajdzie taka konieczność. Dodatkowo, gdy ubezpieczony ulegnie wypadkowi lub dozna uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczenie NNW pokryje koszty jego leczenia do wysokości sumy ubezpieczenia.

fot. Kurhan - Fotolia.com

Ubezpieczenie podróżne - warto wykupić

Gdy ubezpieczony ulegnie wypadkowi lub dozna uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczenie NNW pokryje koszty jego leczenia do wysokości sumy ubezpieczenia

Zagubienie lub opóźnienie w dostarczeniu bagażu

Podczas sezonu, kiedy na lotniskach wzmaga się ruch, zagubienie bagażu lub opóźnienie jego dostarczenia zdarza się dość często. W wyniku tych sytuacji klienci pozostają bez rzeczy osobistych, często również bez dokumentów niezbędnych do kontynuacji podróży. W takiej sytuacji mogą oni liczyć na odszkodowanie, które pokryje koszty zakupów rzeczy niezbędnych. Dodatkowo, jeśli w zaginionym bagażu znajdowały się dokumenty istotne w podróży, Centrum Alarmowe pomoże w wydaniu nowych dokumentów. W ramach assistance można także liczyć na pożyczkę pieniężną, jeśli wraz z bagażem zaginęły środki płatnicze.

Odwołanie lub opóźnienie lotu

W sytuacji opóźnienia lub odwołania lotu, ubezpieczeni pasażerowie otrzymają kompleksową pomoc w postaci organizacji zakwaterowania na czas oczekiwania na lot. Co więcej, jeśli lot zostanie odwołany, a linie lotnicze nie zagwarantują innej możliwości dotarcia do celu, zrobi to Centrum Alarmowe w ramach polisy ubezpieczeniowej.

Pomoc medyczna

Ubezpieczeni turyści mają także możliwość skorzystania z pomocy medycznej, w sytuacji gdy nagle pogorszy się ich stan zdrowia lub ulegną wypadkowi. W ramach tej pomocy, Centrum Alarmowe zorganizuje i pokryje koszty badań, zabiegów ambulatoryjnych, konsultacji lekarskich, pobytu w szpitalu, a nawet leczenia stomatologicznego. W ramach assistance turystycznego, klienci także mają zapewniony transport do placówki medycznej, a także zakwaterowanie na czas rekonwalescencji. Jeżeli podróżujący klient będzie musiał pozostać w szpitalu, firma assistance zorganizuje i pokryje koszty wizyty osoby bliskiej. W ramach ubezpieczenia zostanie również zorganizowana akcja ratownicza, np. w górach lub na morzu.

Szkody z winy ubezpieczonego – OC

Poza kłopotami ze zdrowiem podczas podróży zdarzyć się może wiele innych nieprzewidzianych sytuacji. Wśród nich można wymienić wypadki i szkody na mieniu i osobie spowodowane przez turystów. Z tytułu takich zdarzeń osoba, która wyrządziła szkodę, jest zobowiązana do jej naprawienia. Wiąże się to z wysokimi kosztami, np. leczenia osoby poturbowanej przez turystę podczas jazdy na nartach, które sięgać może nawet do 1000 euro. Dlatego właśnie coraz więcej turystycznych polis ubezpieczeniowych wzbogacone zostało o ubezpieczenie OC. Takie ubezpieczenie chroni od skutków finansowych, związanych z naprawieniem szkody, jaką wyrządził ubezpieczony. Dodatkowo, w ramach OC, turyści liczyć mogą na pokrycie opłat związanych z procesami sądowymi czy wynajęciem adwokata. Co więcej, ubezpieczenie to pokrywa również koszty likwidacji szkód wyrządzonych przez podopiecznych ubezpieczonego, a czasem nawet i jego czworonożnych pupili.

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (3)

  • Zaffalski / 2015-05-25 09:54:35

    Bardzo dobrze, że coraz więcej pisze się o ubezpieczeniach turystycznych. Prawda jest taka, że nawet wykupując wczasy w biurze podróży, stawki ubezpieczeń są śmiesznie małe. jak powiedziałem w bbu, z którym współpracuję (swoją drogą Maxima Fides - bardzo profesjonalni ludzie), że dotychczas w ogóle się tym tematem nie interesowałem, to byli bardzo zdziwieni. Sam trochę o tym poczytałem i wniosek mam jeden - ludzie, ubezpieczajcie się! odpowiedz ] [ cytuj ]

  • Marek78 / 2015-05-30 14:28:14

    Zaffalski, racja ubezpieczenie turystyczne to podstawa zwłaszcza jak się podróżuje z dziećmi i nie tylko. W tamtym roku wykupowałem polisę w compensa w tym roku jak nam się uda wyjechać też skorzystamy z ich oferty. odpowiedz ] [ cytuj ]

  • Mariolka87 / 2015-12-13 19:17:54

    Czy przy wyborze ubezpieczenia należy kierować się bardziej ceną czy bogatszym pakietem w razie potrzeb? Mam dylemat jadę na wakacje ale w dość spokojne miejsce... odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: