eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Citi Handlowy obniża kurs franka

Citi Handlowy obniża kurs franka

2011-09-20 13:33

Citi Handlowy obniża marżę kursu sprzedaży franka do poziomu zaledwie 0.8 proc. Teraz najniższa różnica między kursem kupna i sprzedaży waluty w Citi Handlowy (tzw. spread) wynosić będzie zaledwie 1,6 proc. Oferta Citi Handlowy skierowana jest do wszystkich klientów detalicznych banku. Franki po wyjątkowo korzystnym kursie dostępne będą dla klientów codziennie w godzinach 9.30 do 17.00. W pozostałych godzinach marża kursu sprzedaży franka wynosić będzie dotychczasowe 1,5 proc.
- Z ofertą tanich franków jesteśmy na rynku obecni od momentu wprowadzenia Rekomendacji SII, czyli od ponad dwóch lat. Byliśmy jednym z pierwszych banków, który na zmianę regulacji prawnych zareagował w ten sposób. Z korzyścią dla klienta. Podobnie i teraz oferujemy naszym klientom najbardziej konkurencyjną propozycję tanich franków na rynku - tłumaczy Iwona Brzozowska, Szef Pionu Zarządzania Produktami Detalicznymi i Usługami Maklerskimi.

Korzystna cena sprzedaży franka w Citi Handlowy wynika z obniżenia różnicy między kursem kupna i sprzedaży waluty w banku (tzw. spreadu) do poziomu zaledwie 1,6 proc, w tym obniżenia marży sprzedaży tej waluty o 0.7 p. proc. do 0,8 proc. Oferta sprzedaży franków z marżą w wysokości 0,8 proc. dostępna będzie w godzinach od 9.30 do 17.00. W pozostałych godzinach obowiązywać będzie dotychczasowa oferta ze spreadem na poziomie 3 proc. i marżą sprzedaż – 1,5 proc. Zasada jest prosta – im niższa marża sprzedaży waluty, tym taniej można ją kupić. Im taniej kupimy walutę, tym niższą zapłacimy ratę kredytu. Jeśli spojrzymy dzisiaj na porównywarki internetowe oferowanych na rynku spreadów walutowych propozycja tanich franków Citi Handlowy jest najkorzystniejszą bankową ofertą na rynku, dodaje Iwona Brzozowska.

Bank oferuje ponadto nielimitowaną liczbę bezpłatnych przelewów walutowych we frankach z dowolnego konta osobistego w Citi Handlowy do innych banków w Polsce. Wykonanie takiego transferu we frankach jest bardzo proste. Klienci nie muszą przelewać pieniędzy z konta walutowego. Wystarczy, że przy dokonywaniu przelewu z konta złotowego – zwykłego lub oszczędnościowego – wybiorą „Przelew zagraniczny lub walutowy”, wskażą kod SWIFT banku odbiorcy oraz właściwą walutę przelewu, czyli franki. Bank Citi Handlowy nie pobiera prowizji za realizację takiego przelewu. Opłaty za przychodzący „przelew zagraniczny lub walutowy” mogą jednak pobierać inne banki. Po takim samym kursie klienci mogą także kupić franki w oddziałach Citi Handlowy.

Oferta „Tanie franki” dostępna jest dla wszystkich, którzy posiadają konto osobiste lub oszczędnościowe w Citi Handlowy.

Zgodnie z Rekomendacją SII Komisji Nadzoru Finansowego, klienci, którzy zaciągnęli kredyty hipoteczne w obcej walucie, od 1 lipca 2009 roku mogą je spłacać bezpośrednio w walucie, w której kredyt jest indeksowany. Dodatkowo, nowelizacja ustawy o kredycie bankowym i kredycie konsumenckim, tzw. ustawa antyspreadowa z 26 sierpnia tego roku nałożyła na banki obowiązek przyjmowania wpłat za raty kredytowe w walucie, w jakiej kredyt został udzielony bez pobierania za to żadnych opłat.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.