eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Oferta publiczna Banku BGŻ

Oferta publiczna Banku BGŻ

2011-05-05 11:57

Oferta publiczna Banku BGŻ

Przewidywany harmonogram oferty © fot. mat. prasowe

Bank BGŻ S.A. opublikował prospekt emisyjny, związany z pierwszą publiczną ofertą akcji Banku oferowanych przez Skarb Państwa oraz w związku z ubieganiem się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. akcji Banku.

Przeczytaj także: Wyniki finansowe GPW I-XII 2010

Do inwestorów trafi maksymalnie do 16.046.596 akcji zwykłych oferowanych przez Skarb Państwa i stanowiących do 37,20% kapitału zakładowego Banku.

Inwestorzy indywidualni będą mogli składać zapisy na akcje Banku BGŻ w ofercie publicznej od 5 do 16 maja 2011 r. na zasadach określonych w Prospekcie.

Inwestorzy indywidualni będą składać zapisy po cenie maksymalnej wynoszącej 90 zł za akcję.

Struktura oferty publicznej

W ramach oferty Skarb Państwa, jako akcjonariusz Banku, planuje sprzedać akcje reprezentujące do 37,20% kapitału zakładowego Banku (maksymalnie do 16.046.596 akcji).

Ostateczna liczba akcji oferowanych w ramach oferty oraz liczba akcji oferowanych poszczególnym kategoriom inwestorów, w tym inwestorom indywidualnym opublikowana zostanie w dniu ustalenia ceny sprzedaży, czyli 17 maja 2011 r. lub około tej daty.

Zasady składania zapisów przez inwestorów indywidualnych

Zapisy na akcje Banku dla inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 5 do 16 maja 2011 r. (ostatniego dnia do godz. 23:59) w firmach inwestycyjnych, w tym w biurach maklerskich na terenie całego kraju. Pełna lista dostępna jest na stronie internetowej Banku (www.bgz.pl) oraz Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego, pełniącego rolę Współoferującego (www.dm.pkobp.pl).

Inwestor indywidualny zainteresowany nabyciem akcji Banku musi posiadać rachunek papierów wartościowych w firmie inwestycyjnej, w której składa zapis. Osoby nieposiadające rachunku papierów wartościowych powinny taki rachunek otworzyć przed złożeniem zapisu.

Każdy inwestor indywidualny ma możliwość złożenia tylko jednego zapisu. Nie może on opiewać na mniej niż 12 ani na więcej niż 120 akcji sprzedawanych. Zapis opiewający na więcej niż 120 akcji sprzedawanych będzie traktowany, jako zapis na 120 akcji. Zapis opiewający na mniej niż 12 akcji będzie uznany za nieważny.

Cena maksymalna i cena sprzedaży

Cena maksymalna, po której zapisy na akcje będą składać inwestorzy indywidualni, została ustalona przez akcjonariusza sprzedającego (Skarb Państwa) w uzgodnieniu z Globalnymi Koordynatorami i Domem Maklerskim PKO Banku Polskiego i wynosi 90 zł za akcję.

 

1 2

następna

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: