eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Największe spółki giełdowe XI 2010

Największe spółki giełdowe XI 2010

2010-12-07 09:34

Największe spółki giełdowe XI 2010

Wykres 1. Zmiany kursu zamknięcia indeksu WIG20 za okres 02 listopad – 03 grudzień 2010 r. © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Zimowe ochłodzenie atmosferyczne oraz senne nastroje wśród ludności udzieliły się także warszawskim parkietom. Zarówno rynek regulowany, jak i ASO spowolniły tempa, a inwestorzy są powściągliwi w swoich działaniach. Sytuacji nie ułatwiają informacje płynące z rynku, ale giełda nie poddaje się i powoli pnie się w górę.
Ochłodzenie klimatu nie omija GPW

Początek listopada na warszawskim parkiecie minął bardzo spokojnie. Brak istotnych impulsów z zewnątrz nie przyniósł również istotnych zmian głównych indeksów GPW. WIG20 w dalszym ciągu kontynuował październikowy trend wzrostowy. Sytuacja ta trwała do dnia 9 listopada, kiedy wraz z długo oczekiwanym debiutem GPW na giełdzie, nastąpiło ożywienie rynku. Indeks blue chipów, w reakcji na wieści z sektora firm surowcowych, przełamał próg 2760 pkt., tym samym osiągnął najwyższy poziom od blisko 2 lat. Jednak euforia nie trwała długo. Negatywne informacje z rynków oraz osuwanie się giełd zachodnioeuropejskich spowodowały, że w drugim tygodniu miesiąca trend odwrócił się i na warszawskiej giełdzie doszło do spadku i tak już niewielkiej aktywności popytu. W najgorszym dla siebie dniu minionego miesiąca WIG20 spadł do poziomu 2611,60 pkt. i wcale nie pomogło warszawskiej giełdzie to, że sytuacja na rynkach finansowych polowi się polepszała. Listopadowe spadki indeksu WIG20, to efekt korekt ostatnich wzrostów na rynku, pozostaje tylko pytanie, czy będziemy mieć do czynienia z fazą silnej korekty? Póki co, GPW pozostaje niewzruszona na lekkie ożywienie nastrojów konkurencji i ospale, w swoim tempie dopuszcza do nieśmiałych wahań indeksu WIG20.

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Zmiany kursu zamknięcia indeksu WIG20 za okres 02 listopad – 03 grudzień 2010 r.

Wykres 1. Zmiany kursu zamknięcia indeksu WIG20 za okres 02 listopad – 03 grudzień 2010 r.


Wśród spółek należących do indeksu WIG20 najlepiej w minionym miesiącu radził sobie KGHM. Pomimo niewielkich dziennych wahań kursu akcji, spółka ta w dalszym ciągu utrzymuje trend wzrostowy. Niewątpliwie jest to związane z sytuacją na rynku surowców, z którego w ostatnich dniach napływają informacje odbijające się wzrostem cen akcji spółek opierających swoją działalność na tym sektorze. W przypadku KGHM wzrost notowań miedzi pozwala spółce na wzrost jej wartości. W listopadzie KGHM przełamał kolejny szczyt z ostatnich kliku lat, a kurs akcji na zamknięcie osiągnął poziom 144 zł i wygląda na to, że z początkiem grudnia zostanie osiągnięte 145 zł.

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: