eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Debiut Abak SA na Newconnect

Debiut Abak SA na Newconnect

2010-10-15 00:05

W czwartek, 14 października 2010 r., na alternatywnym parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych zadebiutowała spółka ABAK S.A. To 66 tegoroczny debiut oraz 169 emitent notowany na rynku NewConnect.
O emitencie

Głównym przedmiotem działalności spółki jest prowadzenie ksiąg rachunkowych i podatkowych, obsługa kadrowo-płacowa oraz usługi dodatkowe – doradztwo podatkowe, wnioski kredytowe, analizy finansowe, analizy inwestycyjne, biznesplany, doradztwo gospodarcze.

O ofercie

Przedmiotem oferty prywatnej, było 500.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B. Cena sprzedaży w ofercie została ustalona na poziomie 2 PLN za jedną akcje. W wyniku emisji prywatnej Emitent pozyskał 1.000.000 zł. Podwyższenie kapitału w wyniku emisji akcji serii B zostało zarejestrowane w KRS w dniu 16 sierpnia 2010 r.
  • Papiery wartościowe wprowadzone do obrotu na NewConnect:
    • 1.990.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A,
    • 500.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B,
  • Kurs odniesienia: 2 zł
  • Kapitalizacja Spółki wg kursu odniesienia: 4.980.000 zł

Celem strategicznym ABAK jest stworzenie firmy o ogólnopolskim zasięgu, świadczącej usługi outsourcingu księgowego i podatkowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Spółka chce to osiągnąć przez przejęcia działających już podmiotów.

- Jeśli chodzi o przejęcia to jesteśmy zainteresowani podmiotami działającymi w dużych i średnich miastach, powyżej 150 tys. mieszkańców. Interesują nas biura księgowe o przychodach na poziomie minimum 1 mln zł, które są gwarantowane umowami, zarówno te o dodatniej rentowności, jak i te nierentowne, ale z możliwością restrukturyzacji kosztowej – mówi Ewa Stolarczyk, Członek Zarządu ABAK S.A.

ABAK S.A. chce przejmować od 1 do 2 biur rachunkowych rocznie. - Przejmowane podmioty zmierzamy stopniowo włączyć do naszej struktury, tworząc jeden organizm administracyjny. Dzięki temu unikniemy ponoszenia kosztów utrzymania wielopodmiotowej grupy kapitałowej. Zakładamy, że absorpcja nabywanych biur odbywać się będzie w ciągu 4-6 kwartałów od przejęcia – wyjaśnia Ewa Stolarczyk.

W miarę rozbudowy bazy obsługiwanych podmiotów, Spółka zamierza świadczyć dodatkowe usługi o wyższej rentowności, w tym m. in. doradztwo podatkowe, szkolenia, a docelowo również oferować produkty finansowe.

Spółka ABAK S.A. chce sfinansować swój rozwój ze środków własnych, kredytu bankowego, jak i kolejnych emisji akcji.


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: