eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Debiut Dr Kendy S.A. na NewConnect

Debiut Dr Kendy S.A. na NewConnect

2010-09-14 00:11

W poniedziałek, 13 września br., grono spółek alternatywnego rynku akcji poszerzyło się o Dr Kendy S.A. To 58 tegoroczny debiut oraz 161 emitent zanotowany na NewConnect.
Przed wejściem na NewConnect Spółka pozyskała 875 tys. zł. Jednym z inwestorów, który objął akcje Dr Kendy jest Dom Maklerski IDM S.A. Środki z prywatnej emisji Dr Kendy S.A. przeznaczył na oddłużenie i poprawę cash flow oraz na rozwój prowadzonej działalności operacyjnej i umocnienie pozycji rynkowej Spółki. Dodatkowe pieniądze z kolejnej emisji pozwolą firmie stworzyć podstawy finansowe dla realizacji strategii rozwoju, opierającej się na systematycznej budowie jej wartości zarówno poprzez rozwój organiczny, jak i potencjalne akwizycje. Już teraz Spółka prowadzi rozmowy z kilkoma podmiotami, które mogą stać się celem jej przejęć. „Szukamy podmiotów o przychodach do 10 mln zł, które będą pasowały do naszego biznesu, czyli będą produkowały podobne do naszych produkty lub uzupełnią naszą ofertę” – mówi Riad Bekkar, Prezes Zarządu Dr Kendy.

Ten ruch ma skokowo zwiększyć skalę biznesu prowadzonego przez Dr Kendy. W zeszłym roku Spółka miała blisko 400 tys. zł przychodów i ponad 70 tys. zł zysku netto. W 2010 r. firma ma poprawić swoje wyniki finansowe.

O emitencie

Firma Dr Kendy jest dystrybutorem landrynek w puszkach w segmencie premium oraz operatorem marki Dr Kendy. Aktualnie produkty spółki są obecne w łącznie kilkuset punktach sprzedaży na terenie całego kraju. Firma wykorzystuje pełny outsourcing produkcji i konfekcjonowania słodyczy, koncentrując się na marketingu i dystrybucji gotowego wyrobu przez podstawowy kanał - sprzedaż sieciową.

O ofercie

Papiery wartościowe wprowadzone do obrotu na NewConnect:
  • 1.200.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A,
  • 21.186 akcji zwykłych na okaziciela serii B,
  • 875.000 akcji zwykłych na okaziciela serii C.

Kurs odniesienia: 1 zł.

Kapitalizacja Spółki wg kursu odniesienia: 2.096.186 zł.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: