eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Debiut Emmerson S.A. na NewConnect

Debiut Emmerson S.A. na NewConnect

2010-09-11 00:10

W piątek, 10 września br., alternatywny rynek Giełdy Papierów Wartościowych zyskał nowego emitenta - działającą w sektorze nieruchomości spółkę Emmerson. To 57 tegoroczny debiutant i jednocześnie 160 emitent zanotowany na NewConnect.
O emitencie

Emmerson S.A. działa od 1994 roku (od 2007 roku w formie spółki akcyjnej). Jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych polskich firm działających w branży nieruchomości, której podstawowa działalność skupia się w obszarach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz doradztwa związanego z rynkiem nieruchomości. Emitent świadczy usługi praktycznie we wszystkich segmentach tego rynku.

Spółka posiada oddziały w największych miastach Polski: Warszawie (pięć), Krakowie (cztery), Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku (obsługuje całe Trójmiasto) i Gorzowie Wlk. Ponadto, w połowie sierpnia br. Emmerson S.A. ruszył z budową sieci franczyzowej. Na mocy podpisanej umowy pierwsze biuro franczyzowe zostanie uruchomione 15 września br. w Białymstoku. Do końca 2011 r. planowane jest otwarcie co najmniej 30 takich biur.

W skład grupy kapitałowej Emmerson S.A. wchodzą spółki: Emmerson Lumico sp. z o.o., Emmerson Zarządzanie sp. z o.o., Emmerson Evaluation sp. z o.o., Em Invest sp. z o.o., Emmerson Finanse S.A., EM Inwestycje 2 sp. z o.o., Emmerson Capital S.A.

W 2009 roku Emmerson S.A. miał 17,94 mln zł przychodu i 1,5 mln zł straty netto. Prognozy na rok 2010 zakładają osiągnięcie 20 mln zł przychodu oraz 1,5 mln zł zysku netto.

„Pogorszenie wyniku finansowego w 2009 roku to w znacznej mierze efekt zastoju na rynku nieruchomości. Szczególnie było to odczuwalne w segmencie nieruchomości na rynku pierwotnym, których sprzedaż jest dla nas najbardziej atrakcyjna pod względem marżowym. Bazując na obecnej sytuacji rynkowej, spodziewamy się że znacząca poprawa wyników Emmerson S.A. nastąpi jeszcze w tym roku, kiedy to planujemy wypracować 20 mln zł przychodu oraz 1,5 mln zł zysku netto”, mówi Marek Krajewski, Prezes Zarządu Emmerson S.A.

O ofercie
  • Kurs odniesienia: 5,80 zł.
  • Kapitalizacja spółki po przeprowadzeniu prywatnej subskrypcji akcji serii C: 35 080 679,40 zł, według ceny emisyjnej akcji serii C: 5,8 zł.
  • Kapitalizacja instrumentów finansowych wprowadzanych do obrotu: 20 464 679,40 zł, według ceny emisyjnej akcji serii C: 5,8 zł.


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: