eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Rynki akcji - coraz niższa zmienność

Rynki akcji - coraz niższa zmienność

2010-04-07 12:53

Rynki akcji - coraz niższa zmienność

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Oczekiwana przez nas korekta na rynkach akcji jak narazie nie materializuje się. Wczorajsze słabe otwarcie zostało zneutralizowane i notowania indeksów amerykańskich zakończyły się w pobliżu poniedziałkowego zamknięcia.
Wolumen handlu nie przekroczył miliarda akcji na NYSE. Zmienność mierzona indeksem VIX spadała praktycznie całą sesję testując ostatnie minima. Rynek praktycznie nie zareagował na opublikowany protokół z posiedzenia FOMC. Schemat polegający na niższym otwarciu i powolnych wzrostach w trakcie sesji ma szansę się dzisiaj powtórzyć. Wykupienie rynku jest bezsporne, ale to w tej chwili nie ma znaczenia - dopóki trwa trend i nikt nie sprzedaje (agresywnie) rynek będzie miał tendencję do wspinania się na coraz wyższe poziomy.

Prawdopodobnie jesteśmy blisko lokalnych szczytów, ale dokładny moment odwrócenia jest niemożliwy do przewidzenia. Biorąc pod uwagę statystykę trendu (długość jego trwania i zakres wzrostów) oraz historyczną sezonowość stóp zwrotu dalsze zwyżki powinne mieć już bardzo ograniczony charakter. Kalendarium danych makroekonomicznych jest dzisiaj stosunkowo puste. Dane PMI dla usług ze strefy euro były lepsze od oczekiwań a z Wielkiej Brytanii okazały się gorsze. Nie wpłynęło to istotnie na notowania. Istotny wpływ na rynek obligacji może mieć dzisiejsza aukcja 10 letnich obligacji amerykańskich. Ewentualny dalszy wzrost rentowności może być źle odebrany przez giełdy. Wieczorem przemawiał będzie Ben Bernanke, ale jest mało prawdopodobne by powiedział coś nowego.

Senne rynki i niska zmienność jest charakterystyczna dla okresu silnych wzrostów. Jeśli jednak cykle ekonomiczne stały się dużo bardziej wolatylne niż w ostatnich 15 latach, to jak długo niska zmienność ma szansę się utrzymać?

Najważniejsze wiadomości

  • US: Stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie 9,7% w marcu, zmiana zatrudnienia wyniosła 162 tys
  • US: Indeks ISM dla usług wzrósł do 55.4 wobec oczekiwań na poziomie 54
  • JP: Bank Japonii pozostawił stopy bez zmian
  • GE: Indeks PMI dla przemysłu wyniósł 60.2 w marcu wobec oczekiwań na poziomie 59.6
  • E-Z: Indeks PMI dla usług wyniósł 54.1 vs 53.7
  • UK: Indeks PMI dla usług wyniósł 56.5 vs 58
  • PL: Stopa referencyjna została utrzymana na poziomie 3,5%
  • E-Z: Inflacja PPI wyniosła w lutym -0,5%r/r, zgodnie z oczekiwaniami

Główne wydarzenia dnia


 

1 2

następna

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, dolar, kursy walut, euro, złoty, funt, jen

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.