eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Autoryzacja transakcji przez PekaoToken

Autoryzacja transakcji przez PekaoToken

2010-02-17 12:57

Od środy, 17 lutego 2010 r. Bank Pekao SA udostępnił klientom usługę PekaoToken. Jest to bezpłatna metoda autoryzacji transakcji w serwisie internetowym Pekao24. Polega na generowaniu przy pomocy telefonu komórkowego jednorazowych kodów, służących do akceptowania operacji na rachunkach prowadzonych w Banku Pekao SA oraz w Domu Maklerskim Pekao.
PekaoToken ma trzy podstawowe cechy. Przede wszystkim jest bezpieczny, ponieważ każdy kod wygenerowany przez PekaoToken jest unikalny i powiązany tylko z konkretną transakcją zlecaną w Pekao24, a dostęp do aplikacji chroniony jest indywidualnym kodem PIN. Po drugie PekaoToken nie wymaga posiadania przez klientów specjalistycznego sprzętu, nie trzeba nosić przy sobie kart kodów TAN. Wystarczy telefon komórkowy z obsługą aplikacji Java i dostępem do Internetu. Aplikację obsługuje większość dostępnych na polskim rynku modeli telefonów komórkowych. Dodatkowo generowane przez PekaoToken kody nie ulegają wyczerpaniu - nie zabraknie ich więc na realizację zaplanowanych operacji. Po trzecie, po pobraniu aplikacji z Internetu, korzystanie z PekaoToken jest bezpłatne, a samo generowanie kodu autoryzacyjnego odbywa się w trybie offline.

- Zatwierdzanie operacji z wykorzystaniem PekaoTokena to obecnie najnowocześniejsza metoda autoryzacji. Myślę, że jeżeli ktoś raz spróbuje, to już do starszych metod nie wróci. Jestem przekonany o tym, że rozwiązania technologiczne oparte na urządzeniach mobilnych będą coraz powszechniejsze w polskiej bankowości - powiedział Bartłomiej Nocoń, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Pekao SA.

Dotychczasowi użytkownicy Pekao24 mogą zmienić obecnie wykorzystywaną metodę autoryzacji na PekaoToken w serwisie internetowym Pekao24, za pośrednictwem konsultanta TelePekao lub w Oddziale Banku. Nowym klientom metoda ta będzie oferowana jako domyślny sposób autoryzacji operacji (w serwisie internetowym banku). Bank wyśle klientowi SMS z linkiem do pobrania aplikacji. Po jej zainstalowaniu w telefonie wystarczy aktywować PekaoToken specjalnym kodem dostępnym w serwisie Pekao24, a następnie ustanowić własny kod PIN chroniący aplikację przed nieautoryzowanym dostępem.

Dokładna instrukcja obsługi dostępna jest po zalogowaniu do serwisu Pekao24 oraz na stronie internetowej Pekao, w sekcji: bankowość elektroniczna. Można tam również znaleźć listę aparatów telefonicznych, które obsługują aplikację PekaoToken.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: