eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Lokaty jednodniowe db Pełny Zysk

Lokaty jednodniowe db Pełny Zysk

2010-02-02 12:31

Deutsche Bank PBC wprowadza do oferty 3- i 6-miesięczne lokaty db Pełny Zysk o oprocentowaniu 4,86 i 4,455 z codzienną kapitalizacją odsetek. Oprocentowanie nowych lokat odpowiada stawkom lokat tradycyjnych w wysokości odpowiednio: 6 procent dla lokaty 3-miesięcznej i 5,5 procent dla lokaty 6-miesięcznej.
Oprocentowanie lokat db Pełny Zysk jest stałe dla każdego z okresów deponowania. Dla 3 miesięcy wynosi 4,86 procent, co odpowiada wartości zysku, jaki można by osiągnąć ze standardowej lokaty terminowej o oprocentowaniu 6, podlegającej opodatkowaniu od zysków kapitałowych. W przypadku lokaty 6-miesięcznej oprocentowanie wynosi 4,455. Aby osiągnąć taki sam zysk z klasycznej lokaty, jej oprocentowanie musiałoby wynosić 5,5.

– Korzyścią z lokaty db Pełny Zysk jest dzienna kapitalizacja odsetek na rachunku lokaty, a nie, tak jak w przypadku lokat standardowych, po ich zakończeniu. Kapitał lokaty zostaje automatycznie powiększony o należne odsetki po każdym dniu jej trwania – mówi Monika Szlosek, Dyrektor Departamentu Bankowości Detalicznej Deutsche Bank PBC.

Minimalna kwota lokaty to 5 000 zł. – Nie ma ograniczeń co do kwoty maksymalnej. Jednak, aby nie płacić podatku od zysku, jej wartość nie powinna przekraczać 18 000 zł – tłumaczy Monika Szlosek. – Zgodnie z ordynacją podatkową, jeśli dzienna kwota zysku z lokaty wyniesie mniej niż 2,5 zł, wówczas podatek nie zostanie naliczony. Dlatego właśnie kwota lokaty nie może być wyższa niż 18 000 – dodaje Monika Szlosek.

Lokaty można otworzyć w oddziałach Deutsche Bank PBC oraz za pośrednictwem Teleserwisu i systemu bankowości internetowej db easyNET. Warunkiem założenia lokaty jest posiadanie konta osobistego w Deutsche Bank PBC – na przykład bezpłatnego konta internetowego dbNET, lub db Konta Oszczędnościowego.

Lokata db Pełny Zysk jest odnawialna. Oprocentowanie w momencie odnowienia będzie zgodne z warunkami zakładania lokat, które będą obowiązywały w danym dniu.

W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty odsetki nie zostaną naliczone. Klient otrzyma tylko wpłacony kapitał.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: