eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Notowania giełdowe w konsolidacji

Notowania giełdowe w konsolidacji

2009-09-29 13:18

Notowania giełdowe w konsolidacji

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Odbicie indeksów w dniu wczorajszym było zgodne z ostatnim schematem - spadki na giełdach azjatyckich wpłynęły jedynie na sentyment na otwarciu sesji europejskiej, a w miarę uaktywniania się inwestorów amerykańskich nastroje się poprawiały.

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia

Bliskość wsparć technicznych sprzyjała odbiciu w kierunku zakresów z piątku. Takie zachowanie rynku po długim okresie wzrostów jest normalne i konsolidacja przy istotnym, długoterminowym oporze technicznym może się przedłużyć. W sprzyjających okolicznościach, np. pod wpływem kolejnej porcji dobrych danych makroekonomicznych, może zostać podjęta próba kolejnego ataku na opór. Dzisiaj po otwarciu w USA rynek będzie reagował na indeks zaufania konsumentów Conference Board. Charakter reakcji będzie dobrym barometrem sentymentu.

Na walutach obserwujemy spokojny handel zasadniczo w obrębie poniedziałkowych zakresów. Lekka presja na umocnienie dolara jest ciągle widoczna, ale już w dużo mniejszym stopniu niż jeszcze wczoraj. Eurodolar testował w godzinach porannych okolice wczorajszego minimum na chwilę je naruszając. W relacji do innych walut dolar zachowuje się stosunkowo stabilnie. Notowania powinny w najbliższym czasie pozostać w ostatnich zakresach w oczekiwaniu na nadchodzące dane makroekonomiczne. W takiej sytuacji prawdopodobny dolny zakres to 1,4510-30, a górny 1,4700-20.
Uspokojenie na rynku widoczne jest również na polskim złotym, który po wczorajszym teście górnego pułapu notowań przy 4,24 wrócił w okolice 4,19-4,20. Rynek będzie oczekiwał przede wszystkim na impuls z rynków globalnych. Istotną kwestią będzie również mające mieć miejsce dzisiaj zatwierdzenie przez rząd przyszłorocznego budżetu.

Najważniejsze wiadomości

  • US: Indeks Uniwersytetu Michigan: 73.5pkt., prognoza: 70.3pkt.
  • US: Zamówienia na dobra trwałego użytku (dane wstępne) m/m: -2.4%, prognoza: 0.5%.
  • JP: Inflacja CPI w rejonie Tokyo w sierpniu: -2,0%r/r wobec oczekiwań na poziomie -1,8%r/r.
  • US: Zamówienia na dobra trwałego użytku bez środków transportu (dane wstępne) m/m: 0%, prognoza: 0.8%.
  • PL: Ministerstwo finansów sprzedało na aukcji 52 tygodniowe bony za 848 mln złotych, popyt wynosił 2.49 mld złotych, średnia rentowność to 4.397%.
  • GE: Inflacja CPI: -0.3% r/r; Inflacja HICP: -0.4% r/r.
  • Węgry: Bank centralny obniżył główną stopę procentową o 50pb do poziomu 7,5%.
  • JP: Inflacja CPI w sierpniu: -2,2%r/r wobec oczekiwań na tym samym poziomie. Inflacja bazowa CPI: -2,4%r/r wobec -2,2% w poprzednim okresie.

Główne wydarzenia dnia


 

1 2

następna

oprac. : W. Smoleński, A. Jacewicz / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: