eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › GPW: atrakcyjne notowania giełdy tureckiej

GPW: atrakcyjne notowania giełdy tureckiej

2008-08-11 20:06

W Europie w poniedziałek giełdy rozpoczęły notowania od niewielkich wzrostów i do końca dnia najważniejsze indeksy pozostały na blisko jednoprocentowych plusach. Dane makroekonomiczne z Wielkiej Brytanii wpisały się w niepokojący obraz gospodarki wkraczającej w recesję - ceny producentów rosły w lipcu znacznie szybciej niż przewidywano (6,7 proc. r/r)a na rynku nieruchomości nadal tanieją mieszkania. Rano dowiedzieliśmy się, że w Japonii w lipcu zamówiono o 9 proc. mniej narzędzi przemysłowych niż przed rokiem, co sugeruje, że przedsiębiorcy spodziewają się pogorszenia koniunktury i ograniczają inwestycje. W USA nie publikowano dzisiaj ważnych danych z gospodarki, dlatego rynek koncentrował się na drugorzędnych komunikatach ze spółek, a raczej na braku tych mocno negatywnych i wystarczyło to by po początkowych spadkach wyciągnąć w górę indeksy. Ok. godz. 17.30 S&P 500 był o 0,6 proc. wyżej niż w piątek, a DJIA rósł o 0,5 proc.

WALUTY


Rano przecena euro wobec dolara była kontynuowana, kurs zaliczył nowe minimum na poziomie 1,492 USD. Ponieważ jednak euro jest mocno wyprzedane (od 15 lipca kurs spadł o 11 centów), każdy taki spadek przybliża możliwość rozegrania korekty wzrostowej. I faktycznie po południu euro wróciło powyżej 1,50 USD. Inwestorzy mogą po trochu obawiać się już danych o amerykańskim deficycie handlowym i budżetowym, których skalę poznamy już jutro. U nas dolar po zawadzeniu o 2,20 PLN na koniec dnia spadł do 2,18 PLN, euro jest dokładnie tam, gdzie zostawiliśmy je w piątek czyli na poziomie 3,274 PLN, podobnie jak frank (2,021 PLN). Inwestorzy czekają na dane o inflacji w Polsce (poznamy je w środę) i dalsze wydarzenia na światowych rynkach. W nieco skróconym tygodniu (o piątek) rynek walutowy może okazać się spokojniejszy niż ostatnio.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.