Finanse

Forum finansowe

Udana emisja akcji Lehman Brothers

01.04.2008, 18:20

Udana emisja akcji Lehman Brothers

Udana emisja akcji Lehman Brothers

Rynki akcji w USA pięły się mocno w górę po informacji o udanej emisji akcji banku inwestycyjnego Lehman Brothers. Bank nie tylko pozyskał 4 mld dolarów, ale odbudował zaufanie inwestorów do sektora.


AKTUALNE KURSY WALUT
 
Notowania z dnia (2012-05-22)
Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4.3205
CHF 3.5973
USD 3.3811
Kurs CHF

 
Popyt na akcje Lehman Bros okazał się tak duży, że bank podjął decyzję o zwiększeniu skali emisji. Pierwotnie planowano, że sprzedane zostaną akcje o wartości 3 mld USD i to mimo, że bank zaoferował akcje zamienne. Cena konwersji jest o prawie 12 proc. wyższa od kursu giełdowego (wczorajszego, bo dziś akcje banku drożeją już o 9 proc.). Jeśli nie zostanie osiągnięta, inwestorzy będą mogli ubiegać się o 7,25-proc. odsetki. Nastroje poprawia też odczyt indeksu ISM dla sektora przemysłu w USA, który wzrósł do 48,6 pkt, choć oczekiwano jego spadku do 47,5 pkt.

SYTUACJA NA GPW
Spadek, który towarzyszył otwarciu notowań okazał się nie tylko skromny, ale wyjątkowo niemrawy - w pierwszych minutach sesji przeprowadzano bardzo niewiele transakcji. Szybko okazało się, że ceny nie są akceptowane przez sprzedających i dopiero podbicie WIG20 w okolice 3000 pkt sprowokowało większy ruch na GPW. Końcówka sesji to zwycięstwo byków -kontynuacja wzrostów i wyprowadzenie indeksów na nowe szczyty, do czego przyczyniły się informacje napływające z USA.

WIG20 kończy sesję na poziomie najwyższym od 28 lutego - pokonanie poprzednich szczytów z połowy marca to klarowny sygnał rosnącej siły rynku. Również WIG, mWIG i sWIG są najwyżej od ponad miesiąca. Zwyżce towarzyszył wzrost obrotów, które podliczono na 1,66 mld PLN. Podrożały akcje 166. spółek, potaniały 106., przy wyraźnej przewadze transakcji przy spółkach drożejących.


GIEŁDY W EUROPIE


 
 
strony : [ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ]
tytuł : Udana emisja akcji Lehman Brothers
oprac. : E. Szweda, Ł. Mickiewicz / Open Finance
 

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat:

komentarz giełdowy, WIG20, giełdy światowe, obroty akcjami, prognozy giełdowe, komentarz walutowy, surowce


Masz pytanie? Chcesz wyrazić swoją opinię? Wypowiedz się na Forum!

Wybierz dział tematyczny, aby podyskutować:

Podobne tematy Najnowsze w dziale Wszystkie wiadomości
10.05WIG zyskuje 0,58 procent
02.11Wydatki amerykanów zgodnie z oczekiwaniami
30.10USA: prognoza Goldman Sachs zwiększyła podaż akcji
29.10USA: sprzedaż nowych domów gorzej od oczekiwań
28.10USA: ceny domów w dół
27.10USA: nagły atak niedźwiedzi na Wall Street
26.10USA: kolejna zaskakująca sesja giełdowa
23.10Rynek pracy USA - bardzo słabe dane
22.05Dalsze wzrosty na GPW
22.05Rating japońskiej gospodarki poszedł w dół
22.05Ocieplenie klimatu na rynkach światowych
22.05Strefa euro: gospodarka francuska daleka od ideału
22.05Sprzedaż obligacji skarbowych IV 2012
22.05Wzrosty na GPW
22.05Wiarygodność kredytowa okiem banków
22.05Giełdy światowe odrabiają straty
23.05 Debiut Forposta SA na NewConnect
23.05 Dokumenty ZUS RSA i RCA a urlop bezpłatny
23.05 Debiut PRAGMA INWESTYCJE Sp. z o.o. na Catalyst
22.05 Rynki finansowe czekają na bodźce do dalszych wzrostów
22.05 Dalsze wzrosty na GPW
22.05 Rating japońskiej gospodarki poszedł w dół
22.05 Luksusowe rezydencje raczej na rynku wtórnym
22.05 Ocieplenie klimatu na rynkach światowych
Bezplatna prenumerata naszego Newsletter'a!
Kalkulatory Oferty pracy Baza firm
Przydatne kalkulatory biznesowe: Wpisz słowo kluczowe lub wybierz branżę: Wyszukiwarka firm i instytucji w bazie Panorama Firm:
wszystkie »
słowo kluczowe:
 
branża:
 
słowa kluczowe:
 
lokalizacja:
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy

Copyright © Kasat Sp. z o.o.