eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Rynek usług faktoringowych 2007

Rynek usług faktoringowych 2007

2008-01-18 10:12

Rynek usług faktoringowych 2007

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Miniony 2007 rok był kolejnym, który przyniósł znaczący wzrost obrotów w branży faktoringowej, jest to kontynuacja bardzo dobrej koniunktury, która trwa od kilku lat - podaje portal IPO.pl
Faktoring zyskał popularność wśród przedsiębiorców jako sposób elastycznego finansowania bieżącej działalności i poprawy efektywności zarządzania należnościami. Praktycznie zniknęły bariery znajomości produktu.

Eksperci przewidują, że włączenie Polski i krajów ościennych do układu z Schengen pomoże w europejskim przepływie towarów i usług. Import i eksport często wymagają wydłużonych terminów płatności, przez to tworzą sytuacje wymarzone do obsługi faktoringowej.

Rekordowe wynik

Jak wynika z badań Polskiego Związku Faktorów, obroty firm zrzeszonych w PZF wyniosły w 2007 roku ponad 18,8 mld złotych, co w stosunku do 2006 roku daje wzrost o 37 proc. Jest to wartość najwyższa od 2000 roku. PZF szacuje, że wartość obrotów całej branży faktoringowej wyniosła w 2007 r. 30,7 mld zł.

„Ubiegły rok okazał się rekordowy dla firm faktoringowych. Niezwykle dynamiczny wzrost obrotów przekroczył nieznacznie nasze optymistyczne oczekiwania,” powiedziała Elżbieta Urbańska, przewodnicząca Polskiego Związku Faktorów (zdj.). Rok 2007 był jednym z najlepszych - wzrost wyniósł ponad 35%. Perspektywy na rok 2008 są, moim zdaniem, równie obiecujące. Z pewnością będzie następował dalszy rozwój wolumenu transakcji faktoringowych - dodaje Dawid Naglik, Dyrektor Obszaru Usług Finansowych arvato services Polska


 

1 2 3

następna

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: