FinanseForum finansowe |
Debiut spółki KPPD na GPW18.10.2007, 11:12 17 października zadebiutowała na giełdzie spółka Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego S.A. Od stycznia 2003 roku spółka notowana była na rynku MTS-CeTO. KPPD to 57 spółka debiutująca na GPW w 2007 roku i 8., która w bieżącym roku przenosi notowania z MTS-CeTO na GPW. Po debiucie spółki KPPD, na głównym rynku giełdy notowanych jest 329 firm. Do obrotu giełdowego na rynku równoległym wprowadzonych zostało 1.014.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A oraz 608.400 akcji zwykłych na okaziciela serii B. Spółka zakwalifikowana została do sektora "przemysł drzewny".
Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego SA jest spółką zajmującą się obróbką drewna. Do głównego asortymentu produkcji należą: tarcica, elementy konstrukcyjne na więźby dachowe i konstrukcje domów, elementy klejone, podkłady kolejowe, deski podłogowe, boazerie, listwy wykończeniowe, elementy do produkcji mebli i innych wyrobów. Głównymi odbiorcami są firmy sektora meblarskiego (stolarskiego), budowlanego oraz firmy handlowe. Około 30% przychodów Spółki realizowanych jest na rynkach zagranicznych. tytuł : Debiut spółki KPPD na GPW
oprac. : Marta Kamińska / eGospodarka.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat:GPW, firmy notowane na GPW, debiut giełdowy, spółki na GPW, spółki notowane na GPW, KPPD Masz pytanie? Chcesz wyrazić swoją opinię? Wypowiedz się na Forum!Wybierz dział tematyczny, aby podyskutować:
|
||||||||||
| O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy |
Copyright © Kasat Sp. z o.o.