eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Kontynuacja spadków na GPW

Kontynuacja spadków na GPW

2006-09-08 17:38

Piątkowa sesja przyniosła kontynuację spadków. Początek sesji był dość spokojny - na symbolicznych plusach. Brak większego popytu przez kolejne godziny wywołał wśród inwestorów zaniepokojenie, które przełożyło się na większą wyprzedaż w godzinach popołudniowych sprowadzając WIG20 poniżej granicy 3 tys pkt.
Najsłabiej spośród blue chipów radziły sobie akcje Agory i Pekao tracąc odpowiednio 3,66 proc. i 2,77 proc. Najlepiej sesję zakończyły walory Boryszewa i TVN zyskując 2,47 proc. i 1,45 proc.

W skali całego tygodnia piątkowy spadek sprowadził indeks do punktu wyjścia z poniedziałku co nie napawa optymizmem przed kolejnym tygodniem.

W przyszły piątek wygasa wrześniowa seria kontraktów na WIG20 i do jej wygaśnięcia raczej nie należałoby się spodziewać większych zmian. Indeks powinien pozostać w przedziale 2950 - 3050. Dopiero kolejne tygodnie powinny przynieść nam odpowiedź co do dalszego kierunku zmian cen akcji.

Zbliżające się wybory samorządowe nie będą z pewnością sprzyjać stronie popytowej na parkiecie. Z drugiej strony kotariańskie podejście do odczytywania wskaźnika koniunktury giełdowej Wigometru, który zanotował spadek do minus 29 pkt, sugerowałoby, że Ci co mieli się pozbyć akcji już to zrobili.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

oprac. : Open Finance

Więcej na ten temat: komentarz giełdowy, WIG20, Agora, Pekao, Boryszew, TVN

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Kursy walut 04-08.09.06

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: