eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › BIK: zaciągamy więcej pożyczek, ale na niższe kwoty

BIK: zaciągamy więcej pożyczek, ale na niższe kwoty

2020-03-03 12:26

BIK: zaciągamy więcej pożyczek, ale na niższe kwoty

Pożyczka © bzyxx - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

BIK prezentuje najnowsze dane dotyczące wyników, jakie wypracował rodzimy rynek pożyczkowy. Z opublikowanego komunikatu wynika, że w pierwszym miesiącu bieżącego roku firmy pożyczkowe udzieliły wprawdzie większej ilości pożyczek aniżeli rok wcześniej (+1,1%), ale ich wartość okazała się niższa (-4,0%).
Najświeższe doniesienia BIK wskazują, że w styczniu 2020 roku firmy pożyczkowe udzieliły Polakom 249,3 tys. pożyczek o wartości 604 mln zł. Średnia wartość udzielonego finansowania wyniosła 2 421 zł, co w ujęciu rocznym oznaczało spadek na poziomie -5,0%.

Jak informuje BIK, 1/3 wartości pożyczek udzielonych w styczniu br. dotyczyła kwot powyżej 5 000 zł. W ujęciu liczbowym stanowiły one jednak tylko 9% sprzedaży stycznia 2020 r.

Ujemna dynamika liczby udzielanych pożyczek w styczniu 2020 r. dotyczyła tylko dwóch przedziałów pożyczek wysokokwotowych z przedziału 3-5 tys. zł i wynosiła (-4,2%) i > 5 tys. zł (-17,4%) - pisze BIK.

W ujęciu wartościowym ujemna dynamika dotyczyła również pożyczek z tych dwóch przedziałów kwotowych i odpowiednio wynosiła (-1,8%) i (-22,9%). Zwraca uwagę duży spadek liczby i wartości pożyczek udzielonych na najwyższe kwoty.

fot. mat. prasowe

Dynamika sprzedaży pożyczek pozabankowych

Wartościowe spadki sięgnęły -4,0%


Uwaga: W lutym br. dwie duże firmy pożyczkowe przekazały do BIK informacje o pożyczkach udzielonych w 2019 r. W rezultacie dynamiki sprzedaży pożyczek w poprzednich miesiącach prezentowane na powyższym wykresie są nieznacznie wyższe niż we wcześniejszych edycjach Newslettera Pożyczkowego.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: