eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Kalkulator kredytowy na stronie BIK

Kalkulator kredytowy na stronie BIK

2019-04-26 12:09

Kalkulator kredytowy na stronie BIK

Scoring © christianchan - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Na stronie internetowej BIK pojawił się kalkulator kredytowy, za pomocą którego możemy szybko obliczyć na jaki kredyt stać nasz budżet domowy. Co istotne, Analizator Kredytowy uwzględnia w swych kalkulacjach naszą dotychczasową historię kredytową oraz wysokość spłacanych rat i limitów kredytowych. Dodatkowo ostrzeże nas, jeżeli uzna, że zamierzamy nadmiernie się zadłużyć.
Zaciągnięcie kredytu, ocena szans na jego uzyskanie oraz podjęcie decyzji o odpowiedniej dla budżetu wysokości rat kredytowych to poważne przedsięwzięcie. Z jednej strony mamy w głowie marzenia, które chcemy sfinansować, z drugiej - obawy, czy w ogóle uzyskamy kredyt, a jeżeli tak się stanie, czy poradzimy sobie z jego spłatą i nadmiernie się nie zadłużymy. Zastanawiamy się, czy nasza historia kredytowa czyni nas wiarygodnymi w oczach banku. Teraz wątpliwości pomoże nam rozwiać udostępniony na stronie internetowej BIK kalkulator kredytowy. Narzędzie oceni nasze szanse na zdobycie finansowania, uwzględniając te same dane, które przy ocenie wniosku kredytowego bierze pod uwagę bank.

Analizator BIK - więcej niż kalkulator kredytowy


Analizator Kredytowy BIK to jedyne narzędzie na rynku, które uwzględnia historię kredytową użytkownika oraz ostrzega przed ryzykiem nadmiernego zadłużenia. To więcej niż kalkulator kredytowy, ponieważ wnosi również element edukacyjny i doradczy, wskazując czynniki wpływające na decyzję o przyznaniu kredytu.

fot. mat. prasowe

Kalkulator BIK - ocena punktowa

Po podaniu podstawowych danych niezbędnych do kalkulacji, Analizator oceni sytuację finansową klienta i szanse na kredyt.


Łatwa interpretacja wyników


Po podaniu podstawowych danych niezbędnych do kalkulacji, kalkulator kredytowy oceni sytuację finansową klienta i szanse na kredyt w oparciu o cztery kategorie informacji: dotychczasową terminowość spłat, ocenę wiarygodności (scoring), relację wydatków do dochodów oraz obciążenie kredytami. Wyniki są prezentowane w prostej formie graficznej, przy wykorzystaniu intuicyjnej kolorystyki: kolor czerwony to niskie szanse, pomarańczowy - średnie, a zielony to wysokie prawdopodobieństwo otrzymania pożądanego kredytu. Dla przykładu, Analizator wskaże niskie szanse na kredyt, gdy odnotuje w historii kredytowej duże opóźnienie spłat. Małe szanse mogą wynikać też np. ze zbyt dużych wydatków związanych z kredytem w stosunku do dochodów.

Warto podkreślić, że jeśli algorytm Analizatora zauważy jednak, że można zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu, to zaproponuje opcje i pozwoli ponownie przeliczyć wyniki.

fot. mat. prasowe

Kalkulator BIK - wysokie szanse

Korzystając z Analizatora, można wykonać kilka kalkulacji, żeby upewnić się, na jaki kredyt nas stać.


Dobre praktyki – nowy standard


Korzystając z Analizatora, można wykonać kilka kalkulacji, żeby upewnić się, na jaki kredyt nas stać i co dla nas będzie bezpieczne. Szanse na finansowanie można wyliczać nie tylko dla kredytu konsumpcyjnego, ale również hipotecznego.

Należy zaznaczyć, że BIK nie pełni funkcji pośrednika ani nie wskazuje konkretnych ofert bankowych. Narzędzie BIK ma charakter poglądowy, decyzję zawsze podejmuje bank.

- Wdrażając Analizator BIK, chcemy stworzyć nowy standard w przygotowaniu się do ważnej decyzji dla domowego budżetu, jaką jest zaciągnięcie kredytu - mówi Marcin Gozdek, dyrektor Departamentu Rynku Detalicznego BIK. - Analizator Kredytowy BIK ogranicza stres związany z niepewnością, czy dostaniemy pożądany kredyt. Równocześnie ułatwia podjęcie decyzji wszystkim, którzy chcą zadłużyć się racjonalnie i odpowiedzialnie, minimalizując ryzyko kłopotów ze spłatami czy, w skrajnym przypadku, z wpadnięciem w spiralę zadłużenia - dodaje.

fot. mat. prasowe

Kalkulator BIK - niskie szanse

Z Analizatora skorzysta bezpłatnie każdy klient posiadający konto w portalu www.bik.pl i Raport BIK nie starszy niż 7 dni.


Z Analizatora skorzysta bezpłatnie każdy klient posiadający konto w portalu www.bik.pl i Raport BIK nie starszy niż 7 dni, w tym użytkownicy rocznych Pakietów BIK. Nie ma żadnych limitów na liczbę kalkulacji – można sprawdzić swoje szanse na różne kwoty i typy kredytów.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: