eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Ile kosztuje wyjazd na Turniej Czterech Skoczni?

Ile kosztuje wyjazd na Turniej Czterech Skoczni?

2018-12-28 12:38

Ile kosztuje wyjazd na Turniej Czterech Skoczni?

Skoczek narciarski © victor zastol'skiy - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Już jutro rozpoczyna się wielkie święto miłośników skoków narciarskich. W Turnieju Czterech Skoczni o medale powalczą nasi najlepsi skoczkowie. Rankomat.pl sprawdził, ile muszą wydać ci, którzy zmagania Kamila Stocha i innych chcą obejrzeć na własne oczy.
Turniej Czterech Skoczni to jedno z najważniejszych wydarzeń zarówno dla samych skoczków, jak i ich wiernych kibiców. Tegoroczne konkursy, tradycyjnie zresztą, organizowane są na terenie Austrii i Niemiec (w Innsbrucku, Bischofshofen, Oberstdorfie oraz Garmisch-Partenkirchen). Eksperci rankomat.pl sprawdzili, z jakimi kosztami muszą liczyć się ci, którzy zmagania skoczków oglądać będą na żywo.

Ile kosztuje wyjazd na Turniej Czterech Skoczni?


Koszt biletów na wszystkie konkursy turnieju to ok. 400 zł. Mniejszym wydatkiem jest zakup biletu na jeden wybrany konkurs. Najtańsze bilety można kupić na konkurs w Bischofshofen (już od 15 euro), najdroższe na noworoczny w Ga-Pa (od 24 euro).

Ceny wejściówek na poszczególne konkursy nie są szczególnie drogie, jednak większym wydatkiem może okazać się rezerwacja noclegów. Najwięcej zapłacą kibice zatrzymujący się w Oberstdorfie – ceny noclegów zaczynają się od 492 zł za dobę. Najtaniej jest w Garmisch- Partenkirchen, gdzie jeden nocleg kosztuje 163 zł.

fot. mat. prasowe

Ceny biletów na Turniej Czterech Skoczni

Koszt biletów na wszystkie konkursy turnieju to ok. 400 zł.


Na Turniej Czterech Skoczni najlepiej wybrać się samochodem. Podróż samolotem, szczególnie bez wcześniejszego zakupu, to dużo większy wydatek. Według Google Loty, przelot z Warszawy do Monachium, skąd można przemieścić się do Oberstdorfu w dwie strony to koszt 837 zł. Na konkursy w Austrii można dolecieć z Warszawy do Salzburga - bilety w obie strony kosztują ok. 1200 zł.

fot. mat. prasowe

Ceny noclegów

Większym wydatkiem niż bilety mogła okazać się rezerwacja noclegów.


Najlepsi Polacy w turnieju


Polscy skoczkowie kilkukrotnie wygrywali Turniej Czterech Skoczni. Jedna wygraną może poszczycić się Adam Małysz, dwukrotnie wygrał Kamil Stoch. W sezonie 2016/2017 na drugim stopniu podium stanął Piotr Żyła.

Pierwszym polskim skoczniem, który odniósł sukces na Turnieju Czterech Skoczni był Józef Przybyła - w 1964 i 1965 roku trzykrotnie zajmował trzecie miejsce na konkursach w Ga-Pa i Innsbrucku. W 1976 roku drugie miejsce w Bischofshofen zajął Stanisław Bobak. Na podium pojedynczych konkursów stawali także Piotr Fijas, Adam Małysz, Kamil Stoch, Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła.

fot. mat. prasowe

Najlepsi polscy skoczkowie

Polscy skoczkowie kilkukrotnie wygrywali Turniej Czterech Skoczni.


oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: