eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Ile powinno kosztować ubezpieczenie na narty?

Ile powinno kosztować ubezpieczenie na narty?

2018-12-15 00:33

Ile powinno kosztować ubezpieczenie na narty?

Ile powinno kosztować ubezpieczenie na narty? © Аrtranq - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Ubezpieczenie na narty zyskuje na znaczeniu. Polacy coraz częściej dbają o swoje bezpieczeństwo, choć bywa, że przy wyborze polisy ciągle kierują się ceną, a nie najważniejszym w tym przypadku zakresem gwarantowanej im ochrony. Najtańsze ubezpieczenie na stok kosztuje zaledwie 3,7 zł dziennie, najdroższe około 10 zł/dzień. Czy jednak te ostatnie rzeczywiście gwarantują nam najlepszą ochronę?
Kupując ubezpieczenie na narty, należy zdawać sobie sprawę, że jego zakres powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego narciarza, a więc m.in. do długości wyjazdu oraz miejsca, w którym zamierza szusować po stokach. Warto również mieć świadomość, że wysoka cena polisy wcale nie musi oznaczać najlepszej ochrony.

Co zapewnia polisa za ok. 4 zł dziennie?


Najtańsze ubezpieczenie na narty, jakie znajdziemy w porównywarce rankomat.pl kosztuje dorosłego narciarza 3,70 zł dziennie. Co dostajemy za tak symboliczną kwotę? Wcale niemało. Okazuje się bowiem, że sumy gwarantowane kosztów leczenia i ratownictwa wynoszą w jej przypadku 200 000 zł (około 46 500 euro), co niewątpliwie jest jej dużym atutem. Minimalna kwota refundacji opieki medycznej w Europie ni powinna być bowiem niższa niż 30 000 euro. Pakiet zawiera także NNW. W ofercie brakuje OC i OC sportowego. Jeśli więc z winy ubezpieczonego na stoku urazu dozna osoba trzecia, towarzystwo nie wypłaci odszkodowania. Ubezpieczenie nie pokryje także kosztów zgubionego lub zniszczonego bagażu i sprzętu sportowego.

fot. mat. prasowe

Polisa narciarska powyżej 3 zł

Cena najtańszego ubezpieczenia narciarskiego w porównywarce rankomat.pl dla dorosłej osoby to 3,70 zł.


Polisa za ok. 6 zł z OC sportowym


Nie zawsze wyższa cena ubezpieczenia na narty zapewnia szerszy zakres ochrony niż tańsza oferta. Przykładowa polisa za 6,28 zł dziennie dla osoby dorosłej posiada znacznie niższe sumy gwarantowane kosztów leczenia (86 000 zł) i ratownictwa (21 000 zł), niż ubezpieczenie za 3,70 zł za dzień. Dodatkowo, pakiet zawiera NNW z niższą sumą ubezpieczenia - 15 000 zł. Oferta nie chroni również sprzętu sportowego i bagażu. Zawiera jednak OC i OC sportowe w wysokości 129 000 zł.

fot. mat. prasowe

Polisa narciarska powyżej 6 zł

Nie zawsze wyższa cena ubezpieczenie na narty zapewnia szerszy zakres ochrony niż tańsza oferta.


Ubezpieczenie z wysokimi sumami gwarantowanymi za 7,27 zł


Polisa za 7,27 zł za dzień ochrony posiada dużo wyższe sumy gwarantowane kosztów leczenia i ratownictwa - aż 600 000 zł (około 139 500 euro). Pakiet zawiera także NNW (50 000 zł), OC i OC sportowe (150 000 zł) oraz ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego (1500 zł).

fot. mat. prasowe

Polisa narciarska powyżej 7 zł

Polisa za 7,27 zł za dzień ochrony posiada dużo wyższe sumy gwarantowane kosztów leczenia i ratownictwa.


Najdroższa polisa, najlepsza ochrona?


Ubezpieczenie narciarskie w cenie 13,97 zł dziennie dla osoby dorosłej posiada nielimitowane sumy gwarantowane kosztów leczenia i ratownictwa. Tego rodzaju polisa może okazać się szczególnie przydatna w przypadku wyjazdu do kraju, w którym opieka medyczna jest bardzo droga, np. Stany Zjednoczone czy Kanada. Ponadto pakiet zawiera NNW (150 000 zł), OC i OC sportowe (1 500 000 zł) oraz ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego (3000 zł).

W niektórych przypadkach warto rozszerzyć zakres ochrony, nawet jeśli podniesie to wysokość składki. Powinni to zrobić np. narciarze, którzy jeżdżą poza wyznaczonymi trasami. Wszelkie sporty ekstremalne, do których zaliczane są np. freeride, skitouring, backcountry, heli-skiing, cat-skiing, narciarstwo wysokogórskie czy ski-alpinizm wymagają dodatkowej ochrony. Standardowa polisa nie pokryje kosztów szkód spowodowanych podczas uprawiania tego rodzaju aktywności.

fot. mat. prasowe

Polisa narciarska powyżej 10 zł

Ubezpieczenie narciarskie w cenie 13,97 zł dziennie dla osoby dorosłej posiada nielimitowane sumy gwarantowane kosztów leczenia i ratownictwa.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: