eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Bankowość mobilna - kobiety kontra mężczyźni

Bankowość mobilna - kobiety kontra mężczyźni

2018-09-11 11:46

Bankowość mobilna - kobiety kontra mężczyźni

Bankowość mobilna © ipopba - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Jeszcze w 2011 roku z bankowości mobilnej korzystało jedynie 4 procent Polaków, dziś odsetek ten jest niemal ośmiokrotnie większy. Ze zrealizowanego przez Bank Millennium badania #MobilnyPortretPolaka wynika, że częstszymi użytkownikami mobilnych aplikacji bankowych są mężczyźni. Płeć determinuje również motywy korzystania z bankowości mobilnej oraz wybór oferowanych przez nią usług.
#MobilnyPortretPolaka dowodzi, że bankowość mobilna to rozwiązanie, po które chętniej sięgają mężczyźni. Korzysta z niej już co drugi Polak. Dla porównania, wśród kobiet odsetek ten sięga 36%. To także panowie wiodą prym pod względem częstotliwości korzystania z bankowych aplikacji - niemal co piąty z nich robi to codziennie lub prawie codziennie i częściej niż jedna na dziesięć badanych pań.

A jak przedstawiają się powody, dla których decydujemy się sięgnąć do bankowości mobilnej? W przypadku kobiet jest to przede wszystkim możliwość zaglądnięcia na konto w każdym momencie dnia, dla mężczyzn - nieograniczona możliwość zarządzania finansami.

Czynności, które wykonujemy w bankowej aplikacji mobilnej, są różne w zależności od płci. Kobiety częściej niż mężczyźni opłacają w ten sposób rachunki i czynsz (61% kobiet vs. 56% mężczyzn), częściej też płacą za zakupy w sklepach internetowych (77% kobiet vs. 73% mężczyzn). Mężczyźni częściej płacą BLIKIEM (44% mężczyzn vs. 27% kobiet), zbliżeniowo telefonem (35% mężczyzn vs. 22% kobiet), częściej doładowują też przez aplikację bankową telefon (45% mężczyzn vs. 22% kobiet).

fot. mat. prasowe

Czy korzysta Pan/i z bankowości mobilnej w telefonie? vs płeć

Mężczyźni częściej korzystają z bankowości mobilnej.


Płeć determinuje też nasze wybory w sklepach internetowych. Okazuje się, że prawdziwymi entuzjastami kupowania sprzętu elektronicznego mobilnie są mężczyźni (46% mężczyzn vs. 5% kobiet). Znacznie częściej kupują też w ten sposób produkty spożywcze (29% mężczyzn, 8% kobiet), sprzęt sportowy (33% mężczyzn, 9% kobiet) i AGD (28% mężczyzn, 9% kobiet). Za to panie częściej od mężczyzn kupują mobilnie książki (50% kobiet vs. 40% mężczyzn), kosmetyki (41% kobiet vs. 25% mężczyzn) oraz leki i suplementy diety (17% kobiet vs. 15% mężczyzn).

fot. mat. prasowe

Jak często korzysta Pan/i z bankowości mobilnej? vs płeć

Co 5. mężczyzna korzysta z bankowości mobilnej codziennie.


Płeć różnicuje też korzystanie z mediów społecznościowych. Z Facebooka korzysta o 11 % więcej kobiet niż mężczyzn (78% kobiet vs. 67% mężczyzn), kobiety częściej też publikują w mediach społecznościowych zdjęcia (61% kobiet vs. 53% mężczyzn) oraz częściej rozmawiają za pomocą komunikatorów (65% kobiet vs. 58% mężczyzn).

fot. mat. prasowe

Dlaczego korzysta Pan/i z bankowości mobilnej? vs płeć

Jako główny powód panie podają możliwość zajrzenia na swoje konto w każdym momencie.

fot. mat. prasowe

Jakich czynności w aplikacji mobilnej swojego banku dokonał/a Pan/i w ostatnim roku?

Kobiety częściej niż mężczyźni opłacają mobilnie rachunki i czynsz.


Informacje o badaniu
Metryka badania #MobilnyPortretPolaka: badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie Banku Millennium w grudniu 2017 na reprezentatywnej, 1000-osobowej, ogólnopolskiej próbie Polaków w wieku 18 i więcej lat. Technika badawcza: CATI.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Re: Bankowość mobilna - kobiety kontra mężczyźni

    Martama / 2018-09-11 20:06:27

    Bardzo chętnie i dość często korzystam z usług finansowych online. Nie tylko z bankowości mobilnej ale i z mobilnej wersji kantoru internetowego. Pluskantor.pl posiada taką funkcjonalność. To bardzo upraszcza i przyspiesza transakcje. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: