eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › eurobank wprowadza nowe, w pełni darmowe konto

eurobank wprowadza nowe, w pełni darmowe konto

2018-08-07 13:46

eurobank wprowadza nowe, w pełni darmowe konto

Płatności mobilne © Production Perig - Fotolia

Dostępne od 4 sierpnia konto „W pełni” jest - jak sugeruje zresztą jego nazwa - całkowicie bezpłatne. Co więcej, aby nie zapłacić za niego ani złotówki, nie trzeba spełnić kompletnie żadnych warunków. Nowy produkt zastąpił dotychczasowe rachunki w ramach pakietów „Na co dzień”, „Active” oraz „Prestige”, które zostały wycofane ze sprzedaży przy zachowaniu warunków prowadzenia dotychczasowych kont.

Zero złotych za prowadzenie konta „W pełni” w eurobanku. Minimalne warunki, by karta również była za darmo


Jak już wspomniano we wstępie, za prowadzenia konta „W pełni” jego właściciel nie zapłaci bankowi an złotówki. Do konta będzie mógł wyrobić podstawową kartę Visa Electron lub kartę Mastercard w wersji premium. Oba plastiki gwarantują możliwość dokonywania transakcji zbliżeniowych, internetowych oraz wypłat cashback.

Comiesięczna opłata za pierwszą z kart to 4,90 zł, ale dość łatwo można jej uniknąć. Jak to zrobić? Wystarczy wszystkimi wydanymi do konta kartami zapłacić min. 400 zł miesięcznie.

W przypadku Mastercard Debit Prestige opłata sięga 8 zł miesięcznie. W zamian klienci mają możliwość korzystania z darmowych wypłat gotówki z bankomatów obcych w Polsce bez względu na kwotę (w przypadku podstawowej karty Visa Electron bezpłatne są wypłaty kwot w wysokości min. 100 zł, w przeciwnym razie prowizja wynosi 1,90 zł).

Posiadacze kart w wersji premium nie zapłacą również prowizji za skorzystanie z opcji multiwalutowej, która umożliwia dokonywanie transakcji kartą w euro, dolarach amerykańskich lub funtach brytyjskich bez prowizji i kosztów przewalutowania (w przypadku podstawowej karty Visa Electron opłata za opcję multiwalutową wynosi 1,90 zł miesięcznie). Wystarczy, że klient podłączy swoją kartę dodatkowo do konta walutowego, a karta sama rozpozna, z którego rachunku pobrać środki w zależności od waluty, w której dokonano transakcji.

Wszystkim posiadaczom konta „W pełni” eurobank umożliwia także darmowe korzystanie z płatności mobilnych Visa (karta HCE) w ramach aplikacji mobilnej eurobanku na system Android. W ten sposób klient może całkowicie bezpłatnie używać dwóch kart: standardowej Visa Electron i mobilnej karty HCE (po spełnieniu wspomnianego wyżej warunku zwolnienia z opłaty dotyczącej wykonania płatności na min. 400 zł miesięcznie).
- Zależało nam na maksymalnym uproszczeniu oferty, tak aby klienci nie musieli zastanawiać się nad tym, które konto wybrać. Proponujemy im darmowy rachunek z dostępem do szeregu innych udogodnień - podkreśla Arkadiusz Cempura, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej w eurobanku.

Klienci mogą skorzystać z 600 zł limitu w koncie. Program „Codziennie zyskuję” już od września w eurobanku


Osoby, które założą konto „W pełni”, będą mogły od razu uruchomić 600 zł limitu w koncie. eurobank nie pobierze od tego żadnej prowizji, oferując jednocześnie klientom możliwość skorzystania z 10 dni okresu bezodsetkowego w każdym miesiącu.
- Zdecydowaliśmy się na uproszczenie procedury włączenia limitu w koncie do niezbędnego minimum. Umowa limitu jest podpisywana jednocześnie z umową konta. Pieniądze na koncie są dostępne przeważnie jeszcze tego samego dnia, po przeprowadzeniu przez eurobank niezbędnej weryfikacji i otrzymaniu pozytywnej decyzji - wyjaśnia Radosława Lemańska, Product Manager w Departamencie Bankowości Codziennej w eurobanku.

fot. Production Perig - Fotolia

Płatności mobilne

Wszystkim posiadaczom konta „W pełni” eurobank umożliwia także darmowe korzystanie z płatności mobilnych Visa


Posiadacze konta „W pełni” mogą również przystąpić do nowego programu „Codziennie zyskuję”, w ramach którego eurobank będzie zwracał im 5% wydatków bezgotówkowych kartą na rozrywkę, podróże, sport, rekreację (np. restauracje, kina, hotele, baseny i aquaparki itp.).

Klient będzie mógł zyskać do 60 zł miesięcznie (maksymalnie 720 zł rocznie). Nowy program zostanie uruchomiony 1 września i zastąpi dotychczasowy program „Rodzina i Przyjaciele”.
- Mogą do niego przystąpić również posiadacze kont „Active” i „Prestige” - zaznacza Karolina Olszewska, Kierownik Zespołu Kont w Departamencie Bankowości Codziennej w eurobanku.

„W pełni” atrakcyjne również dla oszczędzających


Dla klientów rozpoczynających współpracę z eurobankiem przygotowano również ofertę rachunków oszczędnościowych i depozytów.

Jeżeli klient zdecyduje się na aktywne korzystanie z konta „W pełni”, będzie mógł założyć 3 lokaty na 3 miesiące z oprocentowaniem 3%, na kwotę do 120 tys. zł oraz skorzystać z Rachunku Oszczędnościowego, na którym środki do 30 tys. zł mają zapewnione oprocentowanie do 2,5%.
- Poprzez lokaty zachęcamy do uruchomienia bankowości internetowej i mobilnej oraz aktywnego korzystania z konta „W pełni” - podkreśla Anna Stankiewicz, Kierownik Zespołu Produktów Oszczędnościowych w Departamencie Bankowości Codziennej w eurobanku.

„W pełni” - oferta ubezpieczeń dla klientów


Klienci eurobanku będą mogli również skorzystać z ubezpieczenia do konta „Twój Portfel”. Zapewnia ono ochronę karty płatniczej w przypadku nieautoryzowanego jej użycia, chroni rzeczy osobiste (np. portfel, dokumenty), a także zapewnia zwrot gotówki znajdującej się w portfelu w przypadku jej kradzieży.

Ubezpieczenie będzie dostępne w dwóch wariantach: podstawowym (3 zł miesięcznie) oraz rozszerzonym (5 zł miesięcznie). Wariant rozszerzony jest wzbogacony o ochronę i pokrycie kosztów biletów komunikacyjnych np. lotniczych, kolejowych oraz biletów na wydarzenia (np. koncerty) w przypadku nagłego, nieprzewidzianego braku możliwości skorzystania z tych biletów.
- Zależało nam na tym, żeby klient czuł się komfortowo w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń - podkreśla Maciej Tomczak, Kierownik Zespołu Produktów Bancassurance w Departamencie Bankowości Codziennej
w eurobanku.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: