eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Bankowość mobilna coraz popularniejsza

Bankowość mobilna coraz popularniejsza

2018-07-04 10:44

Bankowość mobilna coraz popularniejsza

Bankowość mobilna coraz popularniejsza © bongkarn - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Bankowość mobilna zyskuje coraz większą popularność. Ze zrealizowanego przez Bank Millennium badania #MobilnyPortretPolaka wynika, że dziś korzysta z niej już 31 proc. Polaków, a więc o 20 proc. więcej niż w 2014 roku i o 27 proc. więcej niż przed siedmioma laty. Użytkownicy bankowości mobilnej Banku Millennium to rzesza, która liczy sobie już 759 tys. (38% wzrost r/r). Co istotne, po raz pierwszy w historii banku liczba logowań mobilnych przewyższyła liczbę logowań do bankowości internetowej.
Nie jest żadnym zaskoczeniem, że bankowość mobilna największą popularnością cieszy się wśród najmłodszych użytkowników. Korzysta z niej niemal 61 proc. respondentów pomiędzy 18 a 24 rokiem życia. Pośród użytkowników smartfonów deklarujących użytkowanie mobilnej aplikacji banku niemal 31 proc. korzysta z niej 2-3 razy w miesiącu, co czwarty robi to kilka razy w miesiącu, a 15 proc. - każdego dnia.

Co powoduje, że bankowość mobilna tak szybko zaskarbiła sobie przychylność użytkowników? Co czwarty badany szczególnie ceni sobie możliwość sprawdzania w każdym momencie stanu swojego konta, a 23 proc. wskazuje na możliwość zarządzania finansami. 14 proc. respondentów docenia zaprojektowanie aplikacji oraz łatwość jej użytkowania.

fot. mat. prasowe

Użytkownicy bankowości mobilnej w telefonie

Grono Polaków korzystających z bankowości mobilnej nieustannie rośnie.


- Bankowe aplikacje mobilne są stale udoskonalane, nie tylko pod kątem dostosowania do coraz nowocześniejszych urządzeń mobilnych, ale przede wszystkich do potrzeb użytkowników. Wzbogaca się je o innowacyjne funkcje i rozwiązania, które pozwalają wykonywać coraz więcej codziennych czynności w aplikacji, również tych niebankowych. Nasi klienci lubią mieć swój bank pod ręką, dlatego logują się do aplikacji mobilnej regularnie i często. Miesięczna liczba logowań do aplikacji mocno przekroczyła już liczbę logowań do serwisu bankowości internetowej Millenet - stanowi obecnie 58% wszystkich logowań do kanałów elektronicznych. Ostatnio zauważyliśmy również, że w ujęciu dziennym mamy więcej unikalnych użytkowników logujących się do aplikacji niż do Millenetu. – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium

fot. mat. prasowe

Bankowość mobilna vs wiek

Nie jest zaskoczeniem, że najwyższy odsetek osób korzystających z bankowości mobilnej jest w grupie 18-24 lata.

fot. mat. prasowe

Częstotliwość korzystania z bankowości mobilnej

1 na 4 badanych korzysta z bankowości mobilnej kilka razy w tygodniu.


Metryka badania:
Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie Banku Millennium w grudniu 2017 na reprezentatywnej, 1000-osobowej, ogólnopolskiej próbie Polaków w wieku 18 i więcej lat. Technika badawcza: CATI.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: