eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Inwestowanie na giełdzie - maj 2018

Inwestowanie na giełdzie - maj 2018

2018-05-02 09:09

Inwestowanie na giełdzie - maj 2018

Inwestor © REDPIXEL - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (8)

Kwiecień okazał się bardziej łaskawy dla inwestorów niż marzec. Widać to nie tylko na indeksie WIG, ale także w naszym portfelu. Sprawdźmy zatem technicznie ciekawe spółki na miesiąc maj.
Od początku publikacji (październik 2017) portfel przynosi zysk na poziomie 0,65%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -9,02%.

fot. mat. prasowe

Portfel vs WIG

Od początku publikacji (październik 2017) portfel przynosi zysk na poziomie 0,65%.


ASBIS


fot. mat. prasowe

ASBIS - wykres tygodniowy

Cena oscyluje obecnie w okolicach 3,25 zł/akcję. P


Nową pozycją w portfelu będzie Asbis, który ma za sobą kilka tygodni korekty, a cały czas znajduje się w trendzie wzrostowym, który kontynuuje na zwiększonym wolumenie. Cena oscyluje obecnie w okolicach 3,25 zł/akcję. Potencjalny zasięg to 3,80-4,00 zł/akcję.

fot. mat. prasowe

ASBIS - wykres dzienny

Decydujemy się na kupno, ponieważ zejście kursu w okolice średniej wykładniczej 100-okresowej powodowało, że spadki wyhamowały i rozpoczynała się kontynuacja ruchu wzrostowego.


Decydujemy się na kupno, ponieważ zejście kursu w okolice średniej wykładniczej 100-okresowej powodowało, że spadki wyhamowały i rozpoczynała się kontynuacja ruchu wzrostowego

DINOPL


fot. mat. prasowe

DINOPL - wykres tygodniowy

Kurs zamierza zaatakować historyczne szczyty i pokonać poziom 100 zł.


Decyzja z ubiegłego miesiąca była słuszna i pozwoliło to nam na wypracowanie niemal 10% zysków na tej spółce, stąd też decyzja o pozostawieniu jej w portfelu, gdyż ewidentnie kurs zamierza zaatakować historyczne szczyty i pokonać poziom 100 zł.

fot. mat. prasowe

DINOPL - wykres dzienny

Ostatni dzień kwietnia zamknął się bardzo silnymi wzrostami na spółce Dino Polska potwierdzając to dodatkowo wysokim wolumenem.


Ostatni dzień kwietnia zamknął się bardzo silnymi wzrostami na spółce Dino Polska potwierdzając to dodatkowo wysokim wolumenem. Prawdopodobnie ta świeca zapoczątkuje kolejny impuls wzrostowy w związku z czym pozostawiamy spółkę Dino w swoim portfelu.

KGHM


fot. mat. prasowe

KGHM - wykres tygodniowy

Na wykresie pojawił się inside bar (świeca w świecy), który zwiastować może konsolidację przez najbliższe tygodnie.


KGHM to nasz drugi typ, którego również zdecydowaliśmy się nie zmieniać. Na wykresie pojawił się inside bar (świeca w świecy), który zwiastować może konsolidację przez najbliższe tygodnie, bądź jeżeli kurs wybije, którąkolwiek z niebieskich linii odpowiednio impuls wzrostowy lub spadkowy. Celujemy w poziom 100 zł/akcję miedziowego giganta.

fot. mat. prasowe

KGHM - wykres dzienny

Wykres dzienny potwierdza naszą decyzję o zakupie akcji.


Wykres dzienny potwierdza naszą decyzję o zakupie akcji. Pierwsza fala wzrostów została skorygowana i na bardzo silnym wolumenie pojawiła się świeca wzrostowa, która kończy korektę i daje sygnał do ataku na najbliższy poziom oporu. Wskaźnik siły względnej pokazuje, że kurs ma jeszcze dużo „swobody” aby dalej rosnąć.

Krzysztof Strauchmann,

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: