eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Debiut FTI PROFIT S.A. na NewConnect

Debiut FTI PROFIT S.A. na NewConnect

2018-04-03 12:37

Debiut FTI PROFIT S.A. na NewConnect

Dłużnik © photo 5000 - Fotolia.com

3 kwietnia 2018 roku spółka FTI PROFIT S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect. Jest to drugi debiut na tym rynku w 2018 roku. Emitent działa na rynku usług finansowych związanych z obrotem i zarządzaniem wierzytelnościami.
Spółka została zawiązana w dniu 22 października 2015 roku z kapitałem zakładowym w wysokości 100 tys. zł (rejestracja Emitenta w KRS nastąpiła w dniu 3 grudnia 2015 r.). Założycielami Spółki są: Wojciech Ryguła, Dariusz Marciniak, Grzegorz Górski, Tomasz Janduła, Łukasz Wasilewski i Bogdan Dzimira oraz spółka pod firmą Minos Spółka Akcyjna z siedzibą w Łodzi. Spółka Minos S.A. posiada status Autoryzowanego Doradcy na Rynku NewConnect.

W październiku 2015 r. Emitent dokonał zakupu pierwszego pakietu wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 4,5 mln zł. Wierzytelności te wynikały z zaciągniętych i nie spłaconych przez osoby fizyczne pożyczek i kredytów bankowych nabytych pierwotnie od banków i charakteryzowały się ugodami lub zajęciami komorniczymi.

W grudniu 2015 r. Emitent dokonał podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii B o wartości 400 tys. zł, a pozyskanie tych środków umożliwiło dalsze zwiększanie skali działalności operacyjnej. W lutym 2016 r. Emitent podwyższył kapitał o kolejne 500 tys. zł w związku z emisją akcji serii C i realizował dalsze transakcje związane z zakupami pakietów wierzytelności pieniężnych (głównie bankowych i telekomunikacyjnych). We wrześniu 2016 r. Emitent pozyskał środki pieniężne w kwocie 1,1 mln zł z emisji 3-letnich obligacji na okaziciela serii A oraz kontynuował zakupy kolejnych pakietów wierzytelności. W czerwcu 2017 roku Emitent podwyższył kapitał zakładowy do kwoty 1,5 mln zł w związku z emisją akcji serii D. Emitent sprzedał z zyskiem część portfela wierzytelności pieniężnych i wykupił przed terminem zapadalności obligacje serii A o wartości nominalnej 1,1 mln zł.

fot. photo 5000 - Fotolia.com

Dłużnik

Podstawową działalnością Emitenta jest zakup wierzytelności i odzyskiwanie ich na własny rachunek.


Podstawową działalnością Emitenta jest zakup wierzytelności i odzyskiwanie ich na własny rachunek. Emitent specjalizuje się w nabywaniu wierzytelności masowych, rozdrobnionych, których kupno odbywa się najczęściej w drodze przetargu lub złożenia przez Emitenta indywidualnej oferty cenowej.

Głównym źródłem przychodu Emitenta są kwoty odzyskiwane z wierzytelności pieniężnych (masowych), które najczęściej wynikają z zaciągniętych przez dłużników w bankach lub innych instytucjach pożyczkowych kredytów i pożyczek z przeznaczeniem na nabycie sprzętu gospodarstwa domowego lub na inne, najczęściej konsumpcyjne cele.

O emitencie

 • Nazwa spółki: FTI PROFIT S.A.
 • Debiut w 2017 r. na NC: 2
 • Sektor/spółka w sektorze: Wierzytelności
 • Miejsce siedziby: Warszawa
 • Przedmiot działalności: Emitent działa na rynku usług finansowych związanych z obrotem i zarządzaniem wierzytelnościami. Podstawową działalnością Emitenta jest zakup wierzytelności i odzyskiwanie ich na własny rachunek.
 • Subskrypcja/sprzedaż (T/N, prywatna/publiczna): Bez oferty
 • Wartość oferty: Brak
 • Wartość sprzedaży: Brak
 • Kurs odniesienia: 0,62 zł
 • Wartość spółki: 9.300.000 zł
 • Wartość instrumentów wprowadzanych: 0,62 zł
 • Autoryzowany Doradca: allStreet sp. z o.o.
 • Animator: DM NWAI S.A.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: