eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Inwestowanie na giełdzie - kwiecień 2018

Inwestowanie na giełdzie - kwiecień 2018

2018-04-03 13:27

Inwestowanie na giełdzie - kwiecień 2018

Inwestor © athitat - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

Techniczne inspiracje z marca nie uniknęły obniżki tak jak i cały indeks WIG. Zanotowaliśmy stratę w portfelu na poziomie -6,19%. Indeks WIG zniżkował w marcu o -5,21%.
Od początku publikacji (październik 2017) portfel przynosi stratę na poziomie -2,85%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -11,38%.

fot. mat. prasowe

Portfel vs WIG

Od początku publikacji (październik 2017) portfel przynosi stratę na poziomie -2,85%.


AMICA


fot. mat. prasowe

AMICA - wykres miesięczny

Amica na wykresie miesięcznym porusza się w trendzie wzrostowym od 2011 roku.


Amica na wykresie miesięcznym porusza się w trendzie wzrostowym od 2011 roku. Cena w listopadzie osiągnęła wsparcie w okolicach 120 zł i obecnie broni tego poziomu. Niepokój budzi jedynie spadkowa świeca w marcu.

fot. mat. prasowe

AMICA - wykres tygodniowy

Na wykresie tygodniowym cena ustanowiła wyższy szczyt i wyższy dołek.


Na wykresie tygodniowym cena ustanowiła wyższy szczyt i wyższy dołek, a to może oznaczać rozpoczęcie zmiany średnioterminowego trendu na wzrostowy.

fot. mat. prasowe

AMICA - wykres dzienny

W perspektywie dziennej w ostatnich dniach miesiąca mieliśmy bardzo silną wyprzedaż na akcjach Amici.


W perspektywie dziennej w ostatnich dniach miesiąca mieliśmy bardzo silną wyprzedaż na akcjach Amici co przełożyło się na spadek indeksu RSI poniżej poziomu 30 punktów. Wyprzedanie rynku może z kolei uruchomić siłę popytową w okolicach 125-130 zł/akcję.

DINOPL


fot. mat. prasowe

DINOPL - wykres tygodniowy

Sieć marketów Dino rośnie w zaskakującym tempie, nie tylko pod względem ilości swoich sklepów, ale także pod kątem cen akcji.


Sieć marketów Dino rośnie w zaskakującym tempie, nie tylko pod względem ilości swoich sklepów, ale także pod kątem cen akcji. Spółka od debiutu na giełdzie porusza się w trendzie wzrostowym, a cena bardzo mocno respektuje linię trendu. Obecnie możemy upatrywać okazji do zakupu, ponieważ cena znajduje się na linii trendu wzrostowego.

fot. mat. prasowe

DINOPL - wykres dzienny

Na wykresie dziennym widać również wyraźnie, że cena porusza się w kanale wzrostowym.


Na wykresie dziennym widać również wyraźnie, że cena porusza się w kanale wzrostowym, a wskaźnik RSI rzadko zniżkuje poniżej 50 pkt. Od ceny zamknięcia w marcu do ostatnich szczytów dzieli nas niespełna 10% i jest to świetna okazja do zrobienia zakupów (w Dino ).

KGHM


fot. mat. prasowe

KGHM - wykres miesięczny

Miedziowy potentat kosztuje w tej chwili w granicach 85 zł i jest to poziom, który wydaje się być bardzo istotny z punktu widzenia historycznego.


Ostatnią spółką do naszego technicznego portfela będzie KGHM. Miedziowy potentat kosztuje w tej chwili w granicach 85 zł i jest to poziom, który wydaje się być bardzo istotny z punktu widzenia historycznego. Cena wielokrotnie odbijała z tego poziomu w górę.

fot. mat. prasowe

KGHM - wykres tygodniowy

Na wykresie tygodniowym została utworzona świeca przypominająca pinbar wzrostowy, a wskaźnik RSI spadł poniżej poziomu 30 punktów.


Na wykresie tygodniowym została z kolei utworzona świeca przypominająca pinbar wzrostowy, a wskaźnik RSI spadł poniżej poziomu 30 punktów. Daje to spore nadzieje przed kolejnymi tygodniami, które powinny przynieść odreagowanie przeceny.

fot. mat. prasowe

KGHM - wykres dzienny

Sprawdzając wskaźnik RSI na wykresie dziennym można przecierać oczy ze zdumienia, gdyż jego wartość spadła w przedostatniej sesji marca do poziomu poniżej 20 punktów.


Na wykresie tygodniowym została z kolei utworzona świeca przypominająca pinbar wzrostowy, a wskaźnik RSI spadł poniżej poziomu 30 punktów. Daje to spore nadzieje przed kolejnymi tygodniami, które powinny przynieść odreagowanie przeceny.

Krzysztof Strauchmann,

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: