eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Inwestowanie na giełdzie - styczeń 2018

Inwestowanie na giełdzie - styczeń 2018

2018-01-03 12:03

Inwestowanie na giełdzie - styczeń 2018

Inwestor © REDPIXEL - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

Dziś trzeci artykuł z serii "Techniczne inspiracje". Tak jak obiecałem w ostatnim artykule, typy na kolejne miesiące będą pojawiać się przed rozpoczęciem nowego okresu. Listopadowe "nominacje" dały średnio 2,19% zwrotu z portfela. W skali miesiąca jest to całkiem przyzwoity zysk, oczywiście jest to wynik przed opodatkowaniem i przed prowizjami. Od początku publikacji (październik 2017) portfel zyskał już 6,57%.

Asbis


Asbis historycznie porusza się dość cyklicznie co doskonale widać na wykresach miesięcznych. Okazja na tej spółce w długim terminie pojawiła się już w październiku, kiedy nastąpiło wybicie 10-miesięcznej średniej, co oznacza sygnał kupna zgodny ze strategią Fabera.

fot. mat. prasowe

Asbis - wykres miesięczny

Asbis historycznie porusza się dość cyklicznie co doskonale widać na wykresach miesięcznych.


Na wykresie tygodniowym również bardzo prowzrostowa tendencja. Trend wzrostowy rozpoczęty jeszcze w 2015 roku trwa w najlepsze, a cena akcji przymierza się do zaatakowania nowych szczytów na poziomach 3,50 zł/akcję.

fot. mat. prasowe

Asbis - wykres tygodniowy

Trend wzrostowy rozpoczęty jeszcze w 2015 roku trwa w najlepsze.


W ostatnich dniach roku Asbis mocno przyspieszył co zresztą widać poprzez wskaźnik wolumenu. Inwestorzy w ostatnich dniach grudnia byli bardzo aktywni, a kurs akcji wybił ponad poziom 3 zł. Najbliższy opór to właśnie 3,50 zł/akcję.

fot. mat. prasowe

Asbis - wykres dzienny

Inwestorzy w ostatnich dniach grudnia byli bardzo aktywni.


CCC


Imperium Dariusza Miłka jest naszą propozycją na styczeń. Kurs cen akcji króla obuwia nieco postraszył inwestorów w listopadzie, ale w grudniu odrobił około 17%. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolejne miesiące także będą na plus.

fot. mat. prasowe

CCC - wykres miesięczny

Kurs cen akcji króla obuwia nieco postraszył inwestorów w listopadzie, ale w grudniu odrobił około 17%.


Na interwale tygodniowym oznaczyłem kanał cenowy, który trzyma kurs akcji w ryzach już od końca 2015 roku. Cena chodzi jak po sznurku, a najbliższy poziom docelowy to okolice 310 zł/akcję, a więc szansa na zarobek rzędu 9%.

fot. mat. prasowe

CCC - wykres tygodniowy

chodzi jak po sznurku, a najbliższy poziom docelowy to okolice 310 zł/akcję.


Wykres dzienny może budzić trochę niepokoju, szczególnie spoglądając na oscylator RSI, który osiąga wartość bliską 65 (podręcznikowo poziom powyżej 70 oznacza wykupienie rynku). Wzrost kursu w najbliższych dniach może wyhamować, właśnie ze względu na wysoki poziom wykupienia rynku, natomiast cena 300-310 zł/akcję wydaje się bardzo realna do końca stycznia.

fot. mat. prasowe

CCC - wykres dzienny

Wykres dzienny może budzić trochę niepokoju, szczególnie spoglądając na oscylator RSI, który osiąga wartość bliską 65.


Kruk


Ostatnią spółką typowaną na styczeń jest KRUK. Od debiutu tej spółki inwestorzy nie mają podstaw do narzekań co widać na długoterminowym wykresie miesięcznym. Spółka w ostatnich miesiącach przechodzi znaczną korektę ceny i mimo iż jedna z linii trendu nie została odrobiona, to grudniowa świeca daje nadzieję, na ponowne bicie rekordów, szczególnie że fundamentalnie w spółce niewiele się zmieniło.

fot. mat. prasowe

Kruk - wykres miesięczny

Od debiutu tej spółki inwestorzy nie mają podstaw do narzekań co widać na długoterminowym wykresie miesięcznym.


Kruk w przedostatnim tygodniu roku zarysował bardzo wymowną formację świecową na dużym wolumenie, która świadczy o sile popytu w tych przedziałach cenowych. Szansa, że cena akcji spadnie niżej jest niewielka, a długoterminowy trend wzrostowy karze zajmować pozycję długą podczas takiej korekty.

fot. mat. prasowe

Kruk - wykres tygodniowy

Kruk w przedostatnim tygodniu roku zarysował bardzo wymowną formację świecową na dużym wolumenie.


Na wykresie dziennym kurs akcji zbliżył się do niebezpiecznego poziomu 260,00 zł/akcję. Niebezpiecznego z tego względu, że dotychczas stanowił on wsparcie dla ceny, a w tej chwili zmienił się w opór. Jeżeli kurs akcji przebije ten poziom na stałe to droga do 300 zł/akcję jest otwarta.

fot. mat. prasowe

Kruk - wykres dzienny

Na wykresie dziennym kurs akcji zbliżył się do niebezpiecznego poziomu 260,00 zł/akcję.


Krzysztof Strauchmann,

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.