eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Pożyczka na święta? Jeszcze nie jest za późno

Pożyczka na święta? Jeszcze nie jest za późno

2017-12-20 12:02

Pożyczka na święta? Jeszcze nie jest za późno

Jak otrzymać pożyczkę na święta? © skorpionik00 - Fotolia.com

Jeżeli twój budżet domowy nie jest gotowy na udźwignięcie świątecznych wydatków, masz jeszcze czas, aby temu zaradzić. Wprawdzie do świąt pozostało już zaledwie kilkadziesiąt godzin, to jednak wiele banków kredyt gotówkowy oferuje niemal od ręki. Eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego doradzają, jak sprawnie i bez problemów przejść przez proces starania się o dodatkowy zastrzyk gotówki.
Boże Narodzenie tradycyjnie już oznacza zwiększone wydatki. W badaniu zrealizowanym przez Deloitte Polacy zadeklarowali, że w tym roku święta będą ich kosztować średnio 882 zł. Dla wielu osób tego rzędu kwota wymaga wcześniejszego oszczędzania. Co jednak począć, jeżeli nie udało się jej zgromadzić? Wyjściem jest bez wątpienia urządzenie nieco skromniejszych świąt, ale można również pomyśleć o pożyczce. Drugie z rozwiązań dla wielu wydaje się kuszące, zwłaszcza, że poprawiające się warunki na rynku pracy oraz coraz to niższe bezrobocie sprawiają, iż nie obawiamy się ewentualnych problemów ze spłatą zobowiązania. Okazuje się też, że po pożyczkę na święta sięgamy dość chętnie - z danych udostępnionych przez NBP wynika, że w grudniu 2016 roku wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych opiewała na 5,7 mld zł, co jest wynikiem o 1,1 mld zł wyższy od uzyskanego w następującym po nim styczniu.

Jak otrzymać pożyczkę na święta?


Przed świętami raczej nie zdążymy już wyrobić sobie karty kredytowej. Najszybciej uda nam się uzyskać kredyt gotówkowy, który można otrzymać nawet jeszcze tego samego dnia, w którym złożymy wniosek. W tym celu trzeba udać się do banku lub eksperta finansowego i przedstawić dowód osobisty oraz najczęściej dokument potwierdzający nasze dochody. We wniosku należy podać informacje dotyczące zarobków, rodzaju umowy z pracodawcą oraz kwoty zobowiązania i okresu, w którym chcemy je spłacić. Następnie, instytucja finansowa przejdzie do zbadania zdolności kredytowej.
– To czy otrzymamy pożyczkę na święta, jaka będzie mogła być jej kwota oraz koszt zależy przede wszystkim od wysokości naszych dochodów i wydatków. Bardzo istotna jest również liczba osób w gospodarstwie domowym czy historia kredytowa. Koszt kredytu w dużej mierze zależy jednak również od tego w którym banku złożymy wniosek. Oferty bowiem bardzo istotnie się od siebie różną. Najdroższe propozycje mają kilkukrotnie wyższy koszt niż te najtańsze – komentuje Jarosław Sadowski, ekspert ZFPF, Expander.

fot. skorpionik00 - Fotolia.com

Jak otrzymać pożyczkę na święta?

Przed świętami raczej nie zdążymy już wyrobić sobie karty kredytowej. Najszybciej uda nam się uzyskać kredyt gotówkowy, który można otrzymać nawet jeszcze tego samego dnia, w którym złożymy wniosek.


Uwaga na nadmierne zadłużanie się


Pożyczka na święta może być dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujemy pilnego zastrzyku gotówki. Warto jednak zadbać, by zadłużenie nie było dla nas niebezpieczne.
– Jeśli zdecydujemy się na taki produkt, warto jednak wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przed podpisaniem umowy, należy przede wszystkim dobrze przeanalizować całkowite koszty pożyczki, zwracając uwagę na parametry takie jak m.in.: odsetki oraz koszt udzielenia zobowiązania oraz dostosować ją do naszych możliwości finansowych. Trzeba bowiem pamiętać, że szybki kredyt wzięty przed świętami, będziemy spłacać na długo po tym wydarzeniu – mówi Michał Krajkowski, ekspert ZFPF, Notus Finanse.


Dobrze dobierz ofertę


Dla niektórych osób naturalnym wyborem szybkiego finansowania będzie bank, w którym już posiadają konto. Warto jednak porównać oferty dostępne na rynku, tak, aby spłata kredytu nie nadwyrężyła zbytnio naszego budżetu.
– Dlatego dobrym wyborem będzie udanie się do eksperta finansowego. W ciągu kilkunastu minut zaproponuje on nam przegląd dostępnych propozycji, co pozwoli wybrać najkorzystniejszą opcję. Jeśli dysponujemy kompletem dokumentów, decyzję o przyznaniu nam środków możemy uzyskać jeszcze tego samego dnia, a na naszym koncie pojawią się one najczęściej w ciągu 24 godzin – komentuje Michał Krajkowski, ekspert ZFPF, Notus Finanse.

Warto jednak pamiętać o tym, by pożyczać tylko tyle, ile faktycznie potrzebujemy i jesteśmy w stanie spłacić. W przeciwnym razie łatwo o problemy z regulowaniem zbyt dużych rat i w efekcie spiralę zadłużenia. W takim wypadku z problemami finansowymi trzeba będzie borykać się jeszcze na długo po świętach.

oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • WiktorMdM / 2017-12-27 15:53:29

    jak nie jest to kredyt za który ogromnie przeplacimy to można się zastanowić. z banków porownania fajne były ma https://gotowkowe.net/ od takich stron zawsze trzeba zacząć poszukiwania odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.