eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › DOOK SA debiutuje na NewConnect

DOOK SA debiutuje na NewConnect

2017-12-04 11:50

DOOK SA debiutuje na NewConnect

Programowanie © DragonImages - Fotolia.com

4 grudnia 2017 roku spółka DOOK SA zadebiutowała na rynku NewConnect. Jest to siedemnasty debiut na tym rynku w 2017 roku. Spółka zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących web tech oraz native mobile.
Marka „DO OK” powstała w IV kwartale 2010 roku. W II kwartale 2011 roku nastąpiło zawiązanie spółki komandytowej oraz podpisanie znaczącej umowy na budowę i utrzymanie portalu Edustation.pl. W 2014 roku Spółka wygrała publiczny przetarg na budowę i utrzymanie portalu Culture.pl dla Instytutu Adama Mickiewicza. W 2014 roku Spółka m.in. uruchomiła pierwszą wersję systemu wspierającego zarządzanie procesami, podpisała umowę z Grupą Onet S.A. na dostawę usług IT oraz otrzymała nagrodę „Skrzydła Biznesu” przyznawanej przez Gazetę Prawną w kategorii firm Mikro. W 2015 roku spółka podpisała znaczące umowy na współpracę w zakresie realizacji innowacyjnej platformy wnioskującej na bazie danych czasu rzeczywistego z giełd światowych, na realizację platformy do obsługi procesów zamówień w restauracjach, na dostawę usług IT w szczególności w zakresie automatyzacji procesów przetwarzania danych oraz na świadczenie usług IT w zakresie wytworzenia oprogramowania dla produktu z segmentu IoT. W 2016 roku Spółka podpisała umowę m.in. na dostawę usług programistycznych w modelu T&M (ang. Time & Material, klient płaci za faktycznie wykonaną pracę przez konsultantów na podstawie ich kart pracy). Tego samego roku Spółka znalazła się również na liście top 10 Python&Django developers w niezależnym rankingu Clutch.co. W III kwartale 2016 roku nastąpiło przekształcenie Spółki z DOOK HexFund Sp. z o.o. s.k. w DOOK Spółka Akcyjna.

Podstawowym obszarem działalności DOOK S.A. jest projektowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących web tech (technologie sieciowe) oraz native mobile (natywne technologie mobilne). Dzięki bogatemu doświadczeniu, specjalistycznemu know-how i gwarancji jakości Spółka oferuje swoim klientom dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych wykorzystujących m.in. technologie: Django & Python, JavaScript (node.js, angular, react) oraz native mobile (iOS, Android). Zgodnie z badaniami portalu Clutch.co, Emitent znajduje się w rankingu najlepszych deweloperów z Polski, oraz pierwszej dziesiątce firm świadczących usługi w technologii Django & Python.

Do usług przynoszących przychody zaliczają się:
 • consulting przedwdrożeniowy wokół projektów informatycznych (analiza biznesowa, UX),
 • prace programistyczne,
 • hosting,
 • utrzymanie systemów informatycznych (SLA).

Jednym z elementów działalności Emitenta jest również produkcja własnego oprogramowania w oparciu o technologie OpenSource. Jest do działalność dodatkowa wynikająca z tworzenia narzędzi na własny użytek DOOK S.A. lub kontynuacji i utrzymania projektów z lat wcześniejszych.

fot. DragonImages - Fotolia.com

Programowanie

DOOK SA zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących web tech oraz native mobile.


O emitencie

 • Nazwa spółki: DOOK S.A.
 • Debiut w 2017 r. na NC: 17
 • Sektor/spółka w sektorze: Oprogramowanie
 • Miejsce siedziby: Warszawa
 • Przedmiot działalności: Podstawowym obszarem działalności DOOK S.A. jest projektowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących web tech (technologie sieciowe) oraz native mobile (natywne technologie mobilne)
 • Oferta/sprzedaż (T/N, prywatna/publiczna): Oferta prywatna: 200.000 akcji serii D po cenie 3,20 zł za akcję
 • Wartość oferty: Oferta prywatna: 640.000 zł
 • Cena sprzedaży: Cena emisyjna akcji serii D - 3,20 zł
 • Wartość spółki: 4.032.000 zł
 • Wartość instrumentów wprowadzanych: 1.120.000 zł
 • Autoryzowany Doradca: INC S.A.
 • Animator: Dom Maklerski BDM S.A.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: