eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Azji?

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Azji?

2017-11-29 09:00

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Azji?

Laos © tong2530 - Fotolia

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Kiedy za oknem wieje chłodem wielu Polaków poszukuje ciepła w egzotycznych krajach. Coraz częściej wybieraną destynacją są kraje Azji Południowo-Wschodniej, w tym m.in. Birma, Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam, Malezja czy Singapur. Wybierając się w tamte rejony, należy koniecznie pomyśleć o odpowiedniej polisie. Jakie ubezpieczenie turystyczne kupić, aby zapewnić sobie optymalną ochronę?
Ubezpieczenie turystyczne kupujemy głównie po to, aby nie zbankrutować w razie choroby czy wypadku, do którego może dojść za granicą. Tym też podejściem - zupełnie zresztą słusznym - powinniśmy kierować się w przypadku podróży na inny kontynent, gdzie na szybką pomoc z Polski raczej nie mamy co liczyć.

Jaką sumę ubezpieczenia kosztów leczenia wybrać na wyjazd do Azji?


Warto pamiętać, że to właśnie suma ubezpieczenia kosztów leczenia w dużym stopniu determinuje ostateczną cenę polisy i w przypadku podróży w kierunkach azjatyckich jest to ostatnia rzecz, na której powinniśmy oszczędzać.
- Ceny usług medycznych w Singapurze należą do najwyższych na świecie. Z kolei w krajach takich jak Kambodża czy Laos konieczny jest często długi i kosztowny transport pacjenta do lepiej wyposażonej placówki – ostrzega Katarzyna Butkiewicz z porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Jeżeli zdecydujemy się na małą sumę kosztów leczenia, to w razie wypadku szybko ulegnie ona wyczerpaniu. Za wszystkie pozostałe usługi będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.

Jaka suma zapewni zatem sensowną ochronę?


Jeżeli jedziemy poza Europę, to absolutnym minimum jest 200 000 zł – radzi Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl. - Jeżeli jedziemy z dziećmi czy starszymi osobami albo planujemy aktywny wypoczynek, warto dodatkowo podnieść tę sumę.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Azji?


Sprawdziliśmy, ile w praktyce zapłacimy za ubezpieczenie na podróż do Azji w różnych towarzystwach. Kalkulacja przedstawia cenę polisy dla dwóch młodych osób jadących na dwa tygodnie do Tajlandii. W przypadku każdego ubezpieczyciela wybraliśmy wariant, w którym suma ubezpieczenia kosztów leczenia wyniosła co najmniej 250 000 zł.

fot. mat. prasowe

Oferta ubezpieczycieli

Pakiet elastyczny Generali to koszt rzędu 244 zł za tydzień ochrony.

fot. mat. prasowe

Oferta ubezpieczycieli cd.

Ochrona w ramach Multitravel Basic kosztuje 9,6 zł za dzień.


Jak widać, już 10-15 zł za dzień wystarczy, aby zapewnić w miarę dobrą ochronę jednej osobie w trakcie podróży do Azji. W kontekście wszystkich kosztów związanych z wyjazdem jest to naprawdę niewielka kwota. Pozwoli ona nam jednak uniknąć ogromnych wydatków, które trzeba by ponieść, gdybyśmy znaleźli się w azjatyckim szpitalu bez ubezpieczenia.

oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • PowerTravel / 2018-07-05 14:51:44

    Dlatego ja w takie kierunki turystyczne wybieram się z biurem podróży bo w cenę wliczone jest już ubezpieczenie i o nic nie muszę się martwić. Już dwa razy byłam z biurem CT Poland (raz w Tajlandii, raz w Chinach) i mam do nich największe zaufanie. Organizacja dopięta na ostatni guzik. Polecam! odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.