eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Inwestowanie na giełdzie - listopad 2017

Inwestowanie na giełdzie - listopad 2017

2017-11-17 10:28

Inwestowanie na giełdzie - listopad 2017

Inwestor © wichapon - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

Dziś drugi artykuł z serii "Techniczne inspiracje", gdzie przeanalizuję trzy spółki ciekawe pod kątem technicznym na najbliższy miesiąc. Październikowe "nominacje" dały średnio 4,29% zwrotu z portfela. W skali miesiąca jest to całkiem przyzwoity zysk, oczywiście jest to wynik przed opodatkowaniem i przed prowizjami.
Uwaga! Spółki poniżej nominowane są zarówno na listopad jak i na cały grudzień. Ze względu na przerwę świąteczno-sylwestrową i marazm na giełdzie jaki wtedy panuje, kolejny artykuł z serii opublikuję z końcem grudnia i typami na styczeń. Typy na kolejne okresy będą pojawiać się zatem tuż przed pierwszą sesją nowego miesiąca.

Eurotel


Na wykresie miesięcznym tej spółki podręcznikowy trend wzrostowy panujący od 2014 roku. Aktualnie cena odbija od linii trendu, a zatem najlepsza okazja do zrobienia zakupów. Dodatkowym plusem jest rosnący wolumen.

fot. mat. prasowe

Eurotel - wykres miesięczny

Na wykresie miesięcznym tej spółki podręcznikowy trend wzrostowy panujący od 2014 roku.


Na wykresie tygodniowym widać wyraźne odbicie sprzed 3-4 tygodni od linii trendu. Dodatkowo pomiędzy ceną 19, a 20 zł/akcje należy się spodziewać silniejszego popytu. Zasięg tego ruchu to co najmniej ostatnie szczyty przy poziomie 20,90 zł/akcję.

fot. mat. prasowe

Eurotel - wykres tygodniowy

Na wykresie tygodniowym widać wyraźne odbicie sprzed 3-4 tygodni od linii trendu.


Dzisiaj Eurotel przedstawił swoje wyniki finansowe stąd też zwiększony wolumen. Strefa pomiędzy ceną zamknięcia z dzisiaj, a najbliższym silniejszym oporem daje potencjał do 14% zysku. Na wykresie można się również doszukać luki wzrostowej z końca października.

fot. mat. prasowe

Eurotel - wykres dzienny

Na wykresie można się doszukać luki wzrostowej z końca października.


ABC Data


W skali miesięcznej widać wyraźnie, że spółka od wielu lat w trendzie spadkowym. Nadzieje daje wybicie zgodne ze strategią Fabera powyżej średniej 10-miesięcznej. Ponadto bliskość strefy popytu, która wyhamowała spadki w 2012 roku, również działa in plus.

fot. mat. prasowe

ABC Data - wykres miesięczny

W skali miesięcznej widać wyraźnie, że spółka od wielu lat w trendzie spadkowym.


Na wykresie tygodniowym możemy zauważyć bardzo długą konsolidację pomiędzy ceną 1,70 - 1,90 zł/akcję. W październiku ten marazm został przerwany i cena akcji w najbliższym czasie może dobić nawet poziomu 2,35 zł/akcję, a więc najbliższego oporu.

fot. mat. prasowe

ABC Data - wykres tygodniowy

Na wykresie tygodniowym możemy zauważyć bardzo długą konsolidację pomiędzy ceną 1,70 - 1,90 zł/akcję.


W ostatnich dniach, akcje ABC Data straciły około 10%. Dopiero dzisiejsza świeca wzrostowa daje szansę na dalsze wzrosty. Silny popyt przejawia się w okolicy psychologicznego poziomu 2 zł/akcję, który na dość wysokim wolumenie został przebity z początkiem listopada, a teraz mamy podręcznikową korektę. Utrzymanie 100-dniowej EMA będzie kluczowe dla dalszego ruchu trendu.

fot. mat. prasowe

ABC Data - wykres dzienny

W ostatnich dniach, akcje ABC Data straciły około 10%.


Wielton


Wielton nie tylko technicznie, ale również fundamentalnie jest bardzo dobrą spółką. Niestety ostatnie miesiące to dość silna przecena akcji. Impet podażowy jednak słabnie, czego dowodem jest malejący wolumen oraz dwie świece (wrzesień i październik) w postaci pinbara. Być może listopad również zakończy się taką świecą. Zagranie czysto spekulacyjne.

fot. mat. prasowe

Wielton - wykres miesięczny

Wielton nie tylko technicznie, ale również fundamentalnie jest bardzo dobrą spółką.


Interwał tygodniowy daje nam lepszy obraz średnioterminowego trendu. Eurotel znajduje się w ciekawym miejscu - bliskość 100-okresowej EMA oraz zielona linia wsparcia na poziomie 13,50 zł/akcję. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo odbicia ceny z zasięgiem do około 15 zł/akcję.

fot. mat. prasowe

Wielton - wykres tygodniowy

Interwał tygodniowy daje nam lepszy obraz średnioterminowego trendu.


Na wykresie dziennym spółka w klarownym trendzie spadkowym. Szansę widać jednak w dywergencji ceny i wskaźnika RSI oraz utrzymaniu poziomu wsparcia na 13,50 zł/akcję. Spekulacja pod wzrosty na tej spółce obarczona jest relatywnie największym ryzykiem. Ponadto 20 listopada spółka ma przedstawić wyniki finansowe, które mogą spowodować zwiększenie zmienności. Będzie ciekawie.

fot. mat. prasowe

Wielton - wykres dzienny

Na wykresie dziennym spółka w klarownym trendzie spadkowym.


Krzysztof Strauchmann,

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.