eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Konto walutowe i karta multiwalutowa już dostępne w eurobanku

Konto walutowe i karta multiwalutowa już dostępne w eurobanku

2017-11-17 11:51

Konto walutowe i karta multiwalutowa już dostępne w eurobanku

W ofercie eurobanku są konta w USD, EUR i GBP © Wolfilser - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Od kilku dni klienci eurobanku mogą gromadzić kapitał nie tylko w rodzimej walucie, ale również w dolarach, euro oraz funcie brytyjskim. Pozwalają na to nowo wprowadzone do oferty konta walutowe. To jeszcze nie koniec nowinek - bank zaoferował swoim klientom również kartę multiwalutową z możliwością połączenia jej z kilkoma rachunkami walutowymi jednocześnie.
Nowe konta walutowe dostępne są dla wszystkich klientów, którzy posiadają w eurobanku rachunek osobisty. Jego uruchomienie jest banalnie proste - wystarczy telefoniczne lub internetowe złożenie odpowiedniej dyspozycji albo też jedna wizyta w dowolnym oddziale eurobanku.

W ofercie eurobanku znajdziemy rachunki walutowe w dolarze (USD), euro (EUR) i funcie brytyjskim (GBP). Klient posiadający konto złotówkowe może założyć do niego po jednym rachunku w każdej ze wskazanych wyżej walut obcych.

Na co pozwala konto walutowe w eurobanku? Jego posiadacz może realizować.:
  • wpłaty/wypłaty gotówkowe w walucie obcej w wybranych placówkach banku,
  • przelewy wewnętrzne w walucie obcej, zarówno w placówkach, jak i w bankowości internetowej.

Wszyscy posiadacze kont osobistych w eurobanku będą również mieli możliwość realizacji przelewów walutowych do innych banków krajowych i zagranicznych, w placówkach i w serwisie bankowości internetowej.

fot. mat. prasowe

Podstawowe rodzaje opłat

Opłata miesięczna za prowadzenie rachunku to 0 zł


Karta multiwalutowa - jedna karta do czterech rachunków


Nowa oferta eurobanku to nie tylko konta walutowe, ale także możliwość podłączenia do nich karty debetowej. Można to zrobić np. w serwisie bankowości internetowej, zarówno w przypadku już wydanych oraz nowych kart Mastercard Debit i Visa Electron (z opcją zbliżeniową) - niezależnie od tego, do jakiego konta zostały wydane.

Dzięki opcji multiwalutowej Klient będzie mógł używać jedną kartę do realizacji transakcji w złotych oraz w walutach obcych, w których prowadzone są jego rachunki walutowe. Będzie mógł korzystać z jej udogodnień nie tylko w trakcie wyjazdów zagranicznych, ale również płacąc w internecie za zakupy w zagranicznych serwisach.

Karta multiwalutowa daje możliwość rozliczenia transakcji bezpośrednio w walucie płatności. Jeżeli np. podczas pobytu za granicą Klient zrealizuje kartą płatność w dolarach, środki bez przewalutowania zostaną pobrane bezpośrednio z jego rachunku dolarowego.

Jeśli na rachunku walutowym nie ma wystarczającej kwoty, nie oznacza to odrzucenia transakcji. W takim przypadku, po uprzednim przewalutowaniu kwoty transakcji, zostanie ona zautoryzowana na rachunku głównym prowadzonym w złotych.
- Zaoferowaliśmy Klientom usługę, której oczekiwali od dłuższego czasu. Dzięki możliwości regulowania płatności, jak również wypłat z bankomatów bezpośrednio w walutach obcych Klienci będą mogli obniżyć koszty transakcji - podkreśla Alexis Lacroix, prezes eurobanku. - Jestem pewny, że nasza propozycja zostanie pozytywnie przyjęta przez Klientów i przyczyni się do rozwoju eurobanku.

Płatności kartą dokonywane za granicą na sport, rozrywkę i rekreację będą uwzględniane w 5% premii w programie „Rodzina i Przyjaciele” - Klient może w ten sposób uzyskać zwrot do 720 zł rocznie.

Za prowadzenie kont walutowych eurobank nie pobiera żadnych opłat. Bezpłatne są również przelewy wewnętrzne realizowane w bankowości internetowej. Wypłaty środków z bankomatów za granicą są bezpłatne w przypadku kart wydanych do konta Prestige. Dla pozostałych kont opłata wynosi 1,5 EUR/USD/GBP (w zależności od waluty rachunku).

oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.