eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › 5 korzyści z wydobywania kryptowalut

5 korzyści z wydobywania kryptowalut

2017-10-25 00:20

5 korzyści z wydobywania kryptowalut

Bitcoin © geniuskp - Fotolia.com

Kryptowaluty stały się gorącym towarem który przyszedł do nas z opóźnieniem. Przez cały rok wartość różnych kryptowalut wzrosła i jest obecnie wielokrotnością tego, co odnotowane zostało w grudniu ubiegłego roku. W wyniku tego coraz więcej osób chce zaangażować się w branżę. Istnieją dwa bardzo popularne sposoby, aby kryptowaluty wpadły w Twoje ręce. Są albo do kupienia, albo do wydobywania. Poniżej o tym czym wydobywanie kryptowalut jest i jakie płyną z tego korzyści.

Co to jest wydobywanie kryptowalut?


Wydobywanie kryptowalut jest siłą napędową branży. Jako, że kryptowaluty nie są kontrolowane przez żaden bank centralny, ważne jest, aby znaleźć inny sposób sprawdzania poprawności transakcji. Odbywa się to za pomocą szeregu złożonych równań matematycznych, które kończą się ostatecznie tak zwanym blokiem.

To doprowadziło do jednego dużego problemu. Bez udziału ludzi do rozwiązywania tych złożonych równań matematycznych, blokada będzie zasadniczo rozpadała się. Tak więc, aby zachęcić tych, którzy są zainteresowani ukończeniem tych równań, zostaną spłaceni w kryptowalucie, którą zdobywają. Ostatecznie, tworząc wydobywanie kryptowalut rentownym procesem.

Korzyści z wydobywania kryptowalut

 1. Zarabianie pieniędzy
  Finalnie wydobywanie kryptowalut może być bardzo opłacalnym przedsięwzięciem. Jeśli z głową i umiejętnie do tego podejdziesz, może nawet zastąpić pracę w pełnym wymiarze godzin. Jedną z największych korzyści związanych z wydobywaniem kryptowalut są pieniądze, które generujesz właśnie w ten sposób.
 2. Zawsze masz coś wartościowego
  Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących kryptowalut jest, czy może czeka je tak zwany cryptocrash? Odpowiedź brzmi: tak. W rzeczywistości w przeszłości wartości niektórych kryptowalut spadały o ponad 20% w ciągu jednego dnia. Jednakże, użytkownik zajmujący się kryptowalutami wykorzystuje komputery wysokiej klasy i inne urządzenia. Te elementy technologii mają tendencję do utrzymania ich wartości na bardzo dobrym poziomie. Tak więc, nawet jeśli kryptowalucie, nad którą pracowałeś, zdarzyło się potknięcie, pozostanie Ci wartość w sprzęcie używanym do wydobywania kryptowaluty.
 3. Kryptowalut nie można ot tak ukraść
  W przeciwieństwie do powszechnie używanych form waluty, kradzież kryptowalut jest teoretycznie niemożliwa. W rezultacie możesz mieć pewność, że pieniądze, które wydobywasz, są bezpieczne ulokowane na Twoim koncie.
 4. Jesteś swoim własnym szefem
  Kiedy osiągniesz obiecujące wyniki w wydobywaniu, można zastąpić pracę dzienną tymże procesem. W ten sposób stajesz się swoim szefem. Ustawisz własne godziny pracy i tworzysz zasady zarabiania, dając sobie ostateczny poziom swobody!
 5. Przeciw scentralizowanym regulacjom
  Wreszcie, kryptowaluty to zakwestionowanie scentralizowanej regulacji monetarnej. Wielu pyta, czy wymiany kryptowalut są regulowane? Odpowiedź brzmi: w większości nie. Chociaż w bardzo nielicznych krajach istnieje pewna regulacja, jako że jest to towar, istnieją kluczowe różnice w rozporządzeniu dotyczącym zwykłej waluty i regulacji wokół kryptowalut.

fot. geniuskp - Fotolia.com

Bitcoin

W przeciwieństwie do powszechnie używanych form waluty, kradzież kryptowalut jest teoretycznie niemożliwa.


Wydobywanie cyfrowej waluty jest nadal bardzo nową koncepcją i potrzebuje czasu, aby zostać przyjętym przez społeczeństwo, w którym wiele osób wykorzystywało wymierną formę płatności. Gdy jednak o tym myślisz, większość ludzi nawet nie ma gotówki, a jedynie plastikową kartę. Tak więc początkowy krok w kierunku bezgotówkowego społeczeństwa został już wykonany. Bitcoiny wydobywane stały się uznanym elementem społeczeństwa, ponieważ jednostki nadal uczą się, jak zarabiać pieniądze i uzyskiwać materialne dobra w zamian za ich użycie – wyjaśnia Michał Kwieciński, CEO, Advisor w CCG Mining, spółce technologicznej oferującej między innymi kontrakty na wydobywanie różnych kryptowalut.

Końcowe wnioski


Mining może być bardzo satysfakcjonującym procesem. Przy wszystkich powyższych zaletach nic dziwnego, że tak wiele osób angażuje się w to zajęcie. Więc nie zwlekaj, zacznij wydobywanie dla siebie i ciesz się owocami swojej pracy!

oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: wydobywanie kryptowalut, kryotowaluty, Bitcoin

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: