eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Inwestowanie na giełdzie - październik 2017

Inwestowanie na giełdzie - październik 2017

2017-10-19 09:54

Inwestowanie na giełdzie - październik 2017

Inwestor © nanantachoke - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

Ten tekst rozpoczyna nowy cykl artykułów, które będą publikowane w odstępach miesięcznych. Co miesiąc będę typował 3 spółki ciekawe technicznie, które w ciągu najbliższych 4 tygodni mogą przynieść przyzwoite stopy zwrotu. Oczywiście są to krótkoterminowe prognozy, więc w grę wchodzą jedynie wejścia spekulacyjne. Nie sądzę też, aby jakaś z typowanych przeze mnie spółek powtórzyła się dwa miesiące pod rząd.

Ambra


Patrząc na wykres miesięczny producenta win widać wyraźnie zarysowujący się długoterminowy trójkąt. Do wybicia z konsolidacji może dojść nawet za rok, ale mimo to warto obserwować tą spółkę, ponieważ jest znacznie ciekawiej na niższych interwałach.

fot. mat. prasowe

Ambra - wykres miesięczny

Patrząc na wykres miesięczny producenta win widać wyraźnie zarysowujący się długoterminowy trójkąt


Na wykresie tygodniowym sytuacja podobna. Zaznaczyłem tu nieco bliższy poziom oporu w okolicach 11,50 zł za akcję. Cena przez ostatnie tygodnie bardzo mocno trzyma się tych poziomów i kto wie czy w najbliższym czasie ich nie wybije. Potencjalny zasięg to 12,50 zł za akcję.

fot. mat. prasowe

Ambra - wykres tygodniowy

Potencjalny zasięg to 12,50 zł za akcję.


Wykres dzienny jeszcze mocniej podkreśla jak silna jest konsolidacja. Na wykresie widoczna jest krótkoterminowa linia trendu wzrostowego i jak widzimy cena nie ma zbyt dużego pola do manewru. Średnie ułożone są wzrostowo i w ciągu najbliższych dwóch tygodni może się wiele wyjaśnić.

fot. mat. prasowe

Ambra - wykres dzienny

Wykres dzienny jeszcze mocniej podkreśla jak silna jest konsolidacja.


Benefit Systems


Benefit Systems niezmiennie w długoterminowym trendzie wzrostowym. Dodatkowo na wykresie miesięcznym nie można nie zauważyć kończącej się korekty. Biała świeca z dużym wolumenem już teraz pokryła w całości spadki wrześniowe.

fot. mat. prasowe

Benefit Systems - wykres miesięczny

Benefit Systems niezmiennie w długoterminowym trendzie wzrostowym.


Wykres tygodniowy pokazuje krótkoterminowy trend spadkowy, który został przebity przez ogromną białą świecę sprzed dwóch tygodni na bardzo dużym wolumenie. Ponadto średnie wskazują także jeden kierunek – up!

fot. mat. prasowe

Benefit Systems - wykres tygodniowy

Wykres tygodniowy pokazuje krótkoterminowy trend spadkowy.


Średnie wykładnicze kroczące 15- i 45-dniowa przecięły się kilka dni temu wskazując na sygnał do dalszych wzrostów. Tutaj można zaryzykować pozycję z zasięgiem nawet do 1080-1100 zł za akcję.

fot. mat. prasowe

Benefit Systems - wykres dzienny

Średnie wykładnicze kroczące 15- i 45-dniowa przecięły się kilka dni temu wskazując na sygnał do dalszych wzrostów.


Monnari


Spółka z branży odzieżowej jest od dwóch lat w trendzie spadkowym, czy zatem wyklucza to ją z naszych okazji do zagrania pozycji długiej? Stanowczo nie. Na interwale miesięcznym widać ewidentnie wyhamowanie korekty przy poziomie 61,8% zniesienia Fibo oraz przebicie linii trendu spadkowego.

fot. mat. prasowe

Monnari - wykres miesięczny

Na interwale miesięcznym widać ewidentnie wyhamowanie korekty przy poziomie 61,8% zniesienia Fibo oraz przebicie linii trendu spadkowego.


Na wykresie tygodniowym natomiast mamy kilka sensownych sygnałów przemawiających za tym, że kurs może zaatakować poziom 9,50 zł. Po przebiciu tego oporu, kolejny (słaby) to ok. 10 zł i następnie dopiero 11,50 zł. Ciekawa opcja do zagrania, szczególnie, że to spółka sezonowa.

fot. mat. prasowe

Monnari - wykres tygodniowy

Na wykresie tygodniowym mamy kilka sensownych sygnałów przemawiających za tym, że kurs może zaatakować poziom 9,50 zł.


Na wykresie dziennym widzimy, że dzisiejsza wtorkowa sesja przetestowała stop lossy po ostatnich wzrostach. Spadek do ok. 8,10 zł i szybki powrót na 8,60 zł. Średnie ułożone wzrostowo, zatem tutaj nie należy bać się pozycji długiej. Zasięg co najmniej do 9,10 zł.

fot. mat. prasowe

Monnari - wykres dzienny

Na wykresie dziennym widzimy, że wtorkowa sesja przetestowała stop lossy po ostatnich wzrostach.


Krzysztof Strauchmann,

oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

0 1

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.