eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › XTPL S.A. debiutuje na NewConnect

XTPL S.A. debiutuje na NewConnect

2017-09-14 12:15

XTPL S.A. debiutuje na NewConnect

XTPL S.A. debiutuje na NewConnect © Scanrail - Fotolia.com

14 września 2017 roku spółka XTPL S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect. Jest to dwunasty debiut na tym rynku w 2017 roku. Przedmiotem działalności emitenta jest rozwijanie technologii ultracienkich technik druku nanomateriałów.
Poprzednik prawny Emitenta – XTPL Sp. z o.o. została założona w 2015 roku. Od 2016 roku Emitent prowadzi działalność w formie spółki akcyjnej.

Spółka od początku działalności przyjęła za cel komercjalizację technologii wytwarzania ultra-cienkich przewodzących linii metalicznych, wykorzystywanych w produkcji warstw TCF. (Przezroczyste warstwy przewodzące, zbudowane z neutralnego optycznie i przewodzącego prąd materiału, wykorzystywane w fotowoltaice, elektronice, ekranach dotykowych, wyświetlaczach LCD, OLED). Pomysł na nową technologię powstał na styku kompetencji oraz doświadczeń naukowych dwóch naukowców dr inż. Filipa Granka oraz dr inż. Zbigniewa Rozynka.

Dotychczas w ramach prowadzonych prac badawczych zespół XTPL doprowadził do uzyskania możliwości kontrolowania procesu drukowania szlaków przewodzących kilkudziesięciokrotnie mniejszych niż obecnie dostępne na rynku. Proces został potwierdzony w warunkach laboratoryjnych. W marcu 2016r. spółka złożyła wniosek patentowy obejmujący metodę druku XTPL oraz formułę nanotuszu. Z dniem 1 września 2016 r. XTPL przeprowadziło się do nowych laboratoriów na terenie wrocławskiego Kampusu Pracze. Znacznej rozbudowie uległa infrastruktura badawcza jak również liczebność zespołu (obecnie liczy on ok. 25 osób w tym sześciu pracowników z tytułem doktora). W chwili obecnej trwają prace nad skalowaniem technologii druku (końcowy etap prototypowania drukarki laboratoryjnej i kompatybilnego z nią tuszu).

W pierwszej kolejności Emitent zamierza rozwinąć produkt w postaci drukarek laboratoryjnych (wraz z nanotuszem) z przeznaczeniem do prac rozwojowych dla klientów, a w późniejszym okresie drukarki przemysłowe (również z nanotuszem). Zamiarem Zarządu Emitenta jest docelowo ogniskowanie działalności nie tylko na samej produkcji urządzeń drukujących, a przede wszystkim na wyższych poziomach łańcucha wartości tj. kompleksowych rozwiązań nanodruku dla producentów w branżach wykorzystujących warstwy TCF oraz dla branży elektroniki drukowanej. Emitent zamierza zaoferować producentom technologię, która podniesie ich wydajność oraz umożliwi obniżenie kosztów działalności.

fot. Scanrail - Fotolia.com

XTPL S.A. debiutuje na NewConnect

Emitent rozwija technologię ultracienkich technik druku nanomateriałów.


O emitencie

 • Nazwa spółki: XTPL S.A.
 • Debiut w 2017 r. na NC: 12
 • Sektor/spółka w sektorze: Nowe technologie
 • Miejsce siedziby: Wrocław
 • Przedmiot działalności: Rozwijanie technologii ultracienkich technik druku nanomateriałów
 • Subskrypcja/sprzedaż (T/N, prywatna/publiczna): Oferta publiczna 155.000 akcji serii M
 • Wartość oferty: 10.230.000 zł
 • Cena sprzedaży: 66 zł
 • Wartość spółki: 111.884.520 zł
 • Wartość instrumentów wprowadzanych: 102.643.200 zł
 • Autoryzowany Doradca: Dom Maklerski BOŚ S.A.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.