eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Wrześniowe dyskusje: wyprawka szkolna i przyszłość dziecka

Wrześniowe dyskusje: wyprawka szkolna i przyszłość dziecka

2017-09-07 13:12

Wrześniowe dyskusje: wyprawka szkolna i przyszłość dziecka

Oszczędzanie © ikostudio - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Pokaźna rzesza Polaków zdołała już z pewnością skompletować artykuły szkolne i podręczniki, które będą niezbędne ich dzieciom w nowym roku szkolnym. Na początku września głowę zaprząta nam nie tylko wyprawka szkolna, ale również inne wydatki związane z rozpoczęciem nauki, mowa tu chociażby o ubezpieczeniu czy opłaceniu dodatkowych zajęć. Jest to też okazja do dyskusji na temat oszczędzania na przyszłość dziecka i jego edukację.
Nowy rok szkolny rozpoczęty. Dzieci i młodzież ponownie wpadły więc w wir codziennych obowiązków. Te ostatnie to nie tylko szkoła, ale i zajęcia sportowe, kursy językowe czy korepetycje, które mają ułatwić im udany start w dorosłość. Wielu rodziców dokłada wszelkich starań, aby zapewnić swoim pociechom jak najlepsze warunki do rozwoju. Warto, aby przy tej okazji wspólnie z dziećmi porozmawiali nie tylko o celach edukacji, ale również o możliwościach jej finansowania i szerzej - o przyszłości. A wyobrażenie tej ostatniej rodzice zdają się mieć sprecyzowane.

Z badania zrealizowanego przez Deutsche Bank Polska wynika, że 55% polskich rodziców marzy się, aby ich pociechy mogły pozwolić sobie na własne cztery kąty. Ta kwestia okazuje się kluczowa dla mieszkańców dużych miast (80% wskazań). Ponad połowa ankietowanych chciałaby również, aby ich latorośle miały możliwość realizacji swoich pasji, a blisko połowa życzyłaby sobie, aby dziecko zdobyło wyższe wykształcenie w Polsce lub za granicami naszego kraju (13 proc.).

Takie potrzeby kosztują. Na szczęście rodzice są coraz bardziej świadomi, że pieniądze na przyszłość dziecka warto odkładać. Badania Deutsche Bank Polska pokazują, że robi to już 17 proc. rodziców.
- W karuzeli codziennych wydatków trudno jest pamiętać, aby regularnie odkładać pieniądze na przyszłość. Zawsze przecież jest pilniejsza potrzeba - lekcje angielskiego, szkolna wycieczka czy nowe obuwie. Dlatego warto mieć „nienaruszalną” lokatę, gromadzoną wyłącznie z myślą o wejściu dziecka w dorosłość. „Może to znacząco pomóc w realizacji wielu marzeń i planów związanych z przyszłością dziecka”– mówi Monika Szlosek, Dyrektor Departamentu Bankowości Detalicznej i Inwestycyjnej Deutsche Bank.

Z badań Deutsche Bank Polska wynika, że niemal co trzeci rodzic chciałby, aby jego dziecko prowadziło własny biznes. Postawę przedsiębiorczą wspierają głównie ojcowie (62 proc.). Według prof. Małgorzaty Bombol z SGH, eksperta Deutsche Bank Polska takie postawy są charakterystyczne dla klasy średniej we wszystkich krajach Europy.
Ojcowie zdają sobie sprawę, że bez „wzięcia sprawy w swoje ręce” trudno dobrze prosperować w dzisiejszym świecie – mówi prof. Bombol.

fot. mat. prasowe

Przyszłość materialna dzieci

Ponad połowa rodziców – 55 proc. – marzy o tym, aby ich dzieci mogły sobie pozwolić na własne mieszkanie.


Wychowanie najmłodszych to nie lada wyzwanie. Także finansowe. Pomaga w tym systematyczność. Dzięki lokacie db Plan 500+ Premia oferowanej przez Deutsche Bank łatwiej zbierać pieniądze na przyszłość dziecka. To propozycja dla rodziców, którzy mogą regularnie wpłacać środki.

Czas trwania lokaty wynosi 10 lat, środki można wycofać najwcześniej po 5. W zamian za systematyczne oszczędzanie bank oferuje roczną premię w wysokości średniej wpłaty, ale nie większą niż 500 zł. Lokata ma zmienne oprocentowanie ustalane codziennie jako równowartość stopy referencyjnej WIBID ON.

Jeżeli przez 12 miesięcy odkładamy po 500 zł miesięcznie, po 10 latach oszczędzania na koncie znajdzie się 65 tys. zł plus odsetki od zgromadzonych środków i premie. Pierwsze premie zostały już wypłacone klientom, którzy założyli lokaty w zeszłym roku.

Oferta przeznaczona jest dla każdego, kto ma dziecko w wieku poniżej 18 lat.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.