eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › SCOPE FLUIDICS S.A. debiutuje na NewConnect

SCOPE FLUIDICS S.A. debiutuje na NewConnect

2017-08-16 12:04

SCOPE FLUIDICS S.A. debiutuje na NewConnect

SCOPE FLUIDICS S.A. debiutuje na NewConnect © asawinklabma - Fotolia.com

16 sierpnia 2017 roku spółka SCOPE FLUIDICS S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect. Jest to siódmy debiut na tym rynku w 2017 roku. Emitent zajmuje się realizacją projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia.
Poprzednik prawny Emitenta – Scope Fluidics Sp. z o.o. została założona w 2010 roku. Od marca 2017 roku Emitent prowadzi działalność w formie spółki akcyjnej.

W latach 2011-2015 Emitent prowadził na rzecz podmiotu zewnętrznego prace badawczo-rozwojowe nad opracowaniem systemu diagnostycznego krwi. Efektem prac było stworzenie prototypów analizatorów biochemicznych, oferujących wyniki analiz biochemicznych w ciągu kilkunastu minut od zdeponowania próbki w systemie.

W listopadzie 2016 roku do Emitenta wniesiono aportem 94% udziałów w Curiosity Diagnostics Sp. z o.o., która to spółka od latach 2012–2015 prowadziła prace nad technologią szybkiej analizy materiału genetycznego patogenów bakteryjnych i wirusowych. Efekty tych prac są obecnie wykorzystywane w ramach realizacji przez tą spółkę systemu PCR ONE.

Scope Fluidics zajmuje się obecnie rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia.

Obecnie Scope Fluidics rozwija dwa projekty w dwóch odrębnych spółkach celowych.
 1. System PCR|ONE prowadzony jest w spółce zależnej - Curiosity Diagnostics Sp. z o.o. System ma w założeniu umożliwiać szybką analizę materiału genetycznego patogenów bakteryjnych niezbędną do przeprowadzenia odpowiedniego leczenia oraz odizolowania pacjentów w celu zaprzestania rozprzestrzeniania się infekcji. Prace nad Systemem PCR|ONE zostały dotychczas dofinansowane środkami unijnymi w wysokości 2,08 mln zł w ramach inicjatywy Eureka. W 2017 roku Curiosity Diagnostics uzyskała dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w kwocie 5,62 mln zł.
 2. System BACTEROMIC to projekt prowadzony przez spółkę zależną Bacteromic Sp. z o.o. , który w założeniu ma wykorzystywać klasyczne mikrobiologiczne metody wykonywania testów antybiotykowrażliwości, w połączeniu z innowacyjną technologią mikroprzepływową w celu pozyskania informacji o lekowrażliwości patogenu w pojedynczym badaniu w bardzo szerokim zakresie. Dotychczasowe wydatki na system wyniosły ok. 0,5 mln zł oraz ok. 2 mln zł na komplementarne i wspierające prace badawcze w Instytucie Chemii Fizycznej, w ramach tego samego projektu. W grudniu 2016 roku projekt ten uzyskał dofinansowanie w kwocie 1,56 mln zł, w konkursie TEAM-TECH organizowanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

fot. asawinklabma - Fotolia.com

SCOPE FLUIDICS S.A. debiutuje na NewConnect

SCOPE FLUIDICS S.A. realizuje projekty technologiczne w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia.


W ramach swojej Grupy Kapitałowej, Scope Fluidics posiada własne kompetencje z zakresu finansów, administracji oraz zagadnień prawnych, które są wykorzystywane przez spółki Grupy. Scope Fluidics zapewnia źródło finansowania działalności spółek z Grupy, transferując do spółek celowych środki niezbędne do pokrywania kosztów prowadzonych prac badawczo-rozwojowych oraz zapewniając tzw. wkład własny do dofinansowań unijnych. Scope Fluidics posiada urządzenia warsztatowe, które są doraźnie wykorzystywane przez spółki z Grupy, nie obciążając w formule inwestycyjnej ich budżetów. Na koniec 2016 roku w grupie Emitenta zatrudnionych było 20 pracowników.

O emitencie

 • Nazwa spółki: SCOPE FLUIDICS S.A.
 • Debiut w 2017 r. na NC: 7
 • Sektor/spółka w sektorze: Biotechnologia
 • Miejsce siedziby: Warszawa
 • Przedmiot działalności: Realizacja projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia
 • Subskrypcja/sprzedaż (T/N, prywatna/publiczna): Oferta prywatna 900.000 akcji serii C
 • Wartość oferty: 16.200.000 zł
 • Cena emisyjna: 18 zł
 • Wartość spółki: 40.860.000 zł
 • Wartość instrumentów wprowadzanych: 39.040.074 zł
 • Autoryzowany Doradca: Mercurius Financial Advisors sp. z o.o. sp. k.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: