eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Debiut Morizon S.A. na GPW

Debiut Morizon S.A. na GPW

2017-07-05 11:28

Debiut Morizon S.A. na GPW

Portal nieruchomości © Andrey Popov - Fotolia.com

5 lipca 2017 roku na warszawskiej GPW zadebiutowała spółka Morizon S.A. To siódmy debiut na tym rynku w 2017 roku i 4 przejście z NewConnect. Grupa Morizon prowadzi portal nieruchomości. Środki z emisji zostaną przeznaczone na dokończenie budowy platformy OneStopShop dla rynku nieruchomości.
Morizon na rynku kapitałowym obecny jest od ponad 6 lat. W kwietniu 2011 r. Spółka zadebiutowała na NewConnect, po sześciu latach przeszła na Główny Rynek GPW.

Emitent tworzy Grupę Kapitałową w skład której wchodzą 3 spółki bezpośrednio zależne oraz 3 podmioty zależne niższego szczebla. Grupa MORIZON to platforma technologiczno-finansowa umożliwiająca wyszukiwanie, finansowanie i dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Grupa jest wydawcą specjalistycznych portali nieruchomości, przede wszystkim serwisu www.morizon.pl Dzięki serwisowi agencje nieruchomości, deweloperzy, samorządy i osoby prywatne z całej Polski mogą prezentować oferty sprzedaży lub wynajmu nieruchomości,a użytkownicy mogą wyszukać interesującą ich nieruchomość i za pośrednictwem serwisu skontaktować się z ogłoszeniodawcą będącym właścicielem oferty.

Ponadto za pośrednictwem spółki zależnej FinPack Sp. z o.o. Grupa poszerzyła ofertę o usługi komplementarne do zakupu nieruchomości. Grupa jest w posiadaniu rozwiązania dla pośredników finansowych, w tym agencji nieruchomości i deweloperów ułatwiającego udzielanie kredytów hipotecznych, gotówkowych oraz kredytów dla firm.

Środki pozyskane z emisji nowych akcji zostaną przeznaczone na dokończenie budowy platformy OneStopShop dla rynku nieruchomości, która będzie oferować kompleksowe usługi na przestrzeni całego procesu zakupu nieruchomości – od wyszukania, poprzez finansowanie i dokonanie transakcji.

fot. Andrey Popov - Fotolia.com

Portal nieruchomości

Morizon S.A. prowadzi portal nieruchomości.


O emitencie

 • Nazwa spółki: Morizon S.A.
 • Debiut w 2017 r.: 7
 • Rynek (podstawowy/równoległy): równoległy
 • Miejsce siedziby: Warszawa
 • Przedmiot działalności: prowadzenie portalu nieruchomości
 • IPO/ publiczna sprzedaż: T
 • Kurs odniesienia (akcji i PDA): równy kursowi zamknięcia na NewConnect z ostatniego dnia notowań tj. z dnia 4.07.2017 r.
 • Wartość IPO/sprzedaży: 5.042.043 zł
 • Łączna wartość oferty: 5.042.043 zł
 • Wartość spółki: 101.098.166 zł
 • Wartość instrumentów wprowadzanych: 93.053.428 zł
 • Firma inwestycyjna: VESTOR Dom Maklerski


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.