eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › 5 rzeczy, które warto wiedzieć o ubezpieczeniach zdrowotnych

5 rzeczy, które warto wiedzieć o ubezpieczeniach zdrowotnych

2017-05-04 10:27

5 rzeczy, które warto wiedzieć o ubezpieczeniach zdrowotnych

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach zdrowotnych? © Andrey Popov - Fotolia.com

Ubezpieczenie zdrowotne zyskuje popularność. Ze statystyk Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że w minionym roku liczba ubezpieczonych wzrosła o 30%, sięgając 1,86 mln. Co warto wiedzieć o tego rodzaju polisach? Na co zwracać szczególną uwagę podpisując umowę z ubezpieczycielem? Oto 5 najbardziej istotnych kwestii.

1. Ilość lub zakres – dwa modele tworzenia pakietów


Ubezpieczenie zdrowotne oferowane jest najczęściej w kilku wariantach, różniących się od siebie zakresem dostępnych świadczeń. Lista specjalistów, których można odwiedzić oraz badań diagnostycznych i zabiegów, którym można się poddać, rośnie wraz z ceną.

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają również rozgraniczenia ilościowe. W tym przypadku, niezależnie od wariantu, na który decyduje się ubezpieczony, zakres dostępnych świadczeń jest identyczny. Różnica polega natomiast na ilości wizyt i badań, z których można skorzystać w ciągu roku.

2. Badania diagnostyczne równie ważne, co konsultacje specjalistyczne


Mówi się, że tym, co przesądza o atrakcyjności pakietu usług zdrowotnych, jest długa lista specjalistów, do których można udać się na konsultacje. Nie można jednak zapominać, że nawet wybitny fachowiec do postawienia diagnozy może potrzebować szeregu badań.
– Czas oczekiwania na specjalistyczne badania lub konsultacje w ramach NFZ jest nieraz bardzo długi. Z tego też powodu coraz większa rzesza Polaków decyduje się na rozwiązania komercyjne. Przed podjęciem decyzji o wyborze pakietu warto przestudiować zakres oferowanych w jego ramach badań diagnostycznych – mówi Małgorzata Jackiewicz, Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych w SALTUS Ubezpieczenia.

fot. Andrey Popov - Fotolia.com

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach zdrowotnych?

Ubezpieczenie zdrowotne oferowane jest najczęściej w kilku wariantach, różniących się od siebie się zakresem dostępnych świadczeń.


3. Ubezpieczenia zdrowotne dają dostęp do placówek w całej Polsce


Wzrost popularności prywatnych świadczeń medycznych przełożył się na rozwój liczby niepublicznych placówek zdrowotnych. Ubezpieczyciele stawiają nie tylko na współpracę z ogólnopolskimi lub regionalnymi sieciami przychodni, ale współdziałają również z samodzielnymi jednostkami. Dzięki temu pacjenci mają zagwarantowany dostęp do pomocy na terenie całego kraju, również poza aglomeracjami miejskimi.

4. Rozwiązanie nie tylko dla korporacji


Najwięcej osób korzysta z polis zdrowotnych w ramach ubezpieczeń grupowych. Ich ochroną objętych jest ponad 1,48 mln osób. Dzięki coraz bardziej elastycznemu podejściu ubezpieczycieli do kształtowania oferty jest ona atrakcyjna dla szerokiego grona odbiorców, nie tylko korporacji i dużych firm. Coraz częściej zakupem polis zdrowotnych interesują się małe i średnie przedsiębiorstwa, jak również instytucje publiczne.

5. Pracownik może współpłacić za ubezpieczenie grupowe


Elastyczne formy finansowania mają szczególnie duży wpływ na wzrost popularności grupowych ubezpieczeń zdrowotnych. Najczęściej spotykanym modelem jest udział pracowników w kosztach lub nawet samodzielne płacenie przez nich składki za ubezpieczenie zdrowotne.
– Zauważyliśmy, że ponad 90% firm decydujących się na zakup polis grupowych zakłada udział pracowników w jej finansowaniu. Jest to rozwiązanie korzystne dla każdej ze stron. Przedsiębiorca wzmacnia swój wizerunek przyjaznego pracodawcy, natomiast pracownik otrzymuje dostęp do ochrony po cenie niższej od rozwiązań indywidualnych – dodaje Małgorzata Jackiewicz z SALTUS Ubezpieczenia.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Awaria bankomatu i co dalej?

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.