eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Nowe kredyty dla rolników w BGŻ BNP Paribas

Nowe kredyty dla rolników w BGŻ BNP Paribas

2017-03-23 10:37

Nowe kredyty dla rolników w BGŻ BNP Paribas

Rolnik © industrieblick - Fotolia.com

Kredyty dla rolników nie są na rynku standardem. Tym bardziej interesująca jest każda informacja o pojawieniu się tego rodzaju produktów. Tym razem na poszerzenie oferty skierowanej do klientów prowadzących działalność wytwórczą w rolnictwie zdecydował się Bank BGŻ BNP Paribas. Kredyt służący konsolidacji posiadanych już zobowiązań mogą zaciągnąć zarówno dotychczasowi, jak i debiutujący klienci, a forma prawna prowadzonej przez nich działalności rolniczej nie ma dla banku znaczenia.
W ofercie BGŻ BNP Paribas właśnie pojawił się kredyt konsolidacyjny stworzony specjalnie z myślą o osobach prowadzących działalność rolniczą. Mogą z niego skorzystać zarówno rolnicy indywidualni, jak również spółki prawa handlowego i spółdzielnie produkcyjne.
– Wprowadzone przez nas kredyty dla rolników przeznaczone są na konsolidację zobowiązań, które klienci zaciągnęli w innych bankach, instytucjach finansowych czy Agencji Nieruchomości Rolnych na cele związane z prowadzoną produkcją rolną. Osoby, które zdecydują się na ich przeniesienie do naszego Banku otrzymują przede wszystkim jeden kredyt zamiast kilku dotychczasowych obciążeń, jeden termin spłaty, wydłużony okres kredytowania i - co za tym idzie - niższe raty. Dzięki temu klient może nie tylko uładzić swoje finanse, ale również zyskać dodatkowe środki na prowadzenie gospodarstwa – mówi Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BGŻ BNP Paribas.

fot. industrieblick - Fotolia.com

Rolnik

Bank BGŻ BNP Paribas wprowadził do oferty kredyt konsolidacyjny dla klientów, którzy prowadzą działalność wytwórczą w rolnictwie.


Konsolidacji zobowiązań można dokonać poprzez zaciągnięciu jednego z kredytów oferowanych przez BGŻ BNP Paribas. Są to do wyboru:
  • kredyt na finansowanie gospodarstw rolnych Agro Progres przy refinansowaniu kredytów na cele inwestycyjne,
  • kredyt w rachunku bieżącym AGRO EKSPRES,
  • kredyt obrotowy RZECZÓWKA w przypadku refinansowania kredytów obrotowych dla dotychczasowych zobowiązań finansujących bieżącą działalność gospodarstwa.
Dodatkowo, Bank może sfinansować klientom opłaty związane z wcześniejszą spłatą przejmowanych zobowiązań.

Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego możliwe jest bez wniesienia wkładu własnego.

Wymaganym zabezpieczeniem jest hipoteka, jeżeli konsolidacja dotyczy zadłużeń finansujących nieruchomości rolne lub gdy zobowiązania są spłacane kredytem Agro Ekspres. W pozostałych przypadkach rodzaj zabezpieczenia jest uzgadniany z klientem.

W zależności od rodzaju spłacanych zobowiązań, warunki kredytu konsolidacyjnego uzgadniane są indywidualnie. Maksymalna kwota łączna do spłaty może wynieść nawet 4 mln zł, a okres kredytowania do 30 lat.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: