eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Wzrost WIG20 do 2836,9 pkt.

Wzrost WIG20 do 2836,9 pkt.

2006-03-23 17:43

Poranne otwarcie rozpoczęło się od wzrostów na warszawskim parkiecie. W dużej mierze były one zasługą ustanowienia przez amerykański Dow Jones nowych pięcioletnich szczytów. Kolejne godziny przyniosły jednak konsolidację i na koniec sesji indeks "blue chipów" zatrzymał się na 2 836,9 pkt.
Spośród największych spółek najwięcej zyskały dziś akcje KGHM zyskując w stosunku do wczorajszego zamknięcia 4,9 proc. Notowaniom miedziowego koncernu sprzyjają wysokie ceny miedzi. Dziś na rynek wpłynęła informacja o osunięciu się ziemi w największej na świecie kopalni tegoż surowca, która w połączeniu z bardzo niskimi zapasami na Londyńskiej Giełdzie metali budzi obawy inwestorów o możliwość zaspokojenia popytu.

Ponad dwuprocentowe wzrosty zanotowały też walory BIOTONU, KĘT, ORBISU, PEKAO, PKO BP i PROKOMU. Poniżej wczorajszego zamknięcia znalazły się tylko NETIA, TVN i GTC. Ostatnia ze spółek straciła ponad dwa procent, ale w tym przypadku należy pamiętać o bardzo silnych wzrostach z jakimi mieliśmy do czynienia w tym roku.

Na koniec sesji poznaliśmy dane dotyczące sprzedaży domów na rynku wtórnym w Stanach Zjednoczonych. Analitycy spodziewali się spadku o 0,9 proc. tymczasem podano, że sprzedaż wzrosła o 5,2 proc. Pomimo pozytywnych danych indeksy w USA rozpoczęły notowania od spadków.

Dariusz Tajerle
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

oprac. : Open Finance

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: